Nasza szkoła realizuje projekt:

„Umiem i stosuję - rozwój kompetencji kluczowych w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Herberta Clarka Hoovera w Rudzie Śląskiej”

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest zwiększenie kompetencji kluczowych 65 uczniów poprzez stworzenie warunków poprawy jakości i efektywności nauczania w wyniku realizacji zajęć dodatkowych, doposażenie szkoły oraz wsparcie 20 nauczycieli.

Pozwoli to na zwiększenie jakości edukacji w szkole, także dla kolejnych roczników. Wszystkie zaplanowanie w projekcie działania przyczynią się

do zwiększenia jakości kształcenia ogólnego w IV Liceum Ogólnokształcącym.

Podczas  trwania projektu prowadzone będą  zajęcia eksperymentalne z chemii, fizyki, biologii, geografii i matematyki, a także warsztaty z języka angielskiego i informatyki oraz zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego i matematyki.

Całkowita wartość projektu wynosi 284 616,90 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 241 924,36 zł