• Jasełka 2023

• Dziś,  tj, 22.12 społeczność Hoovera miała możliwość zobaczyć inscenizację "Jasełek" przygotowaną przez uczniów klasy 1b, 1d, 1f i 2b pod opieką księdza Leszka Flisa.

Po występie życzenia świąteczne obecnym złożyła Pani Dyrektor.

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły oraz Przyjaciołom Szkoły życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2024!

• Delegacja Hoovera w siedzibie Konsulatu Generalnego USA

• Delegacja Hoovera gościła w środę w siedzibie Konsulatu Generalnego USA w Krakowie. Wizyta była okazją do złożenia świątecznych życzeń oraz przeprowadzania rozmów na temat organizacji przyszłorocznych Dni Amerykańskich w naszej szkole. Plany są bardzo obiecujące i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli podzielić się konkretami.

• Prezenty dla potrzebujących dzieci

• Po raz kolejny zorganizowaliśmy i przekazaliśmy paczki pełne pomocy świątecznej dla potrzebujących dzieci Przedszkola św. Elżbiety w Orzegowie.

Wszystkim bardzo dziękujemy (chociaż myślimy, że największą nagrodą są uśmiechy wychowanków przedszkola).

• Hooverowcy w Wiedniu

• 19 grudnia liczna grupa uczniów i nauczycieli naszego liceum wyruszyła do Wiednia. A tam widzieliśmy m.in. Muzeum Historii Naturalnej, Katedrę św. Szczepana, Kolumnę Trójcy Świętej, pomnik cesarza Józefa II, Kościół św. Augustyna oraz dwa przepiękne jarmarki świąteczne.

• V bieg Invictus

•  sobotnie przedpołudnie liczna reprezentacja uczniów i nauczycieli Hoovera wzięła udział w V biegu Invictus, który miał miejsce na Lotnisku Gliwickiego Aeroklubu. Bieg miał charakter charytatywny. Wszystkim dziękujemy, że wzięli udział w tym wydarzeniu.

• Hoover w Placówce Socjalizacyjnej na Wirku

• Nasi uczniowie odwiedzili dzisiaj dzieci i ich wychowawców w Placówce Socjalizacyjnej na Wirku. Opowiadali dzieciom i młodzieży o swoich pasjach. Przygotowali prezentację a także odpowiadali na wiele pytań związanych z nauką w naszej szkole. Zapoznali podopiecznych z działaniami służb mundurowych.

• Bartłomiej Lipiec laureatem XX Wojewódzkiego Konkursu Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej

• Uczeń naszej szkoły, Bartłomiej Lipiec, został laureatem XX Wojewódzkiego Konkursu Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej . Z tej okazji 14 grudnia 2023r braliśmy udział w wernisażu poetyckim w MOK w Zabrzu. Ciekawym zdaniem, które usłyszeliśmy podczas uroczystości było:

" O talent trzeba dbać, bo inaczej może ci wyfrunąć przez okno".

Naprawdę dbamy!

• Ćwiczenia "WSPÓŁPRACA 23"

• W sobotę 9.12 reprezentacja Hoovera wzięła udział w ćwiczeniach pod kryptonimem "WSPÓŁPRACA 23". Było MEGA. Pogoda nam nie dopisywała ze względu na mróz i opady śniegu, ale nikt się nie poddał a nasi uczniowie dali z siebie 110%!

• 2a na zajęciach w OPW

• Kolejne zajęcia OPW w jednostce patronackiej w Bytomiu, tym razem klasa 2A szkoliła się w zimowej scenerii Dzisiaj taktyka oraz ćwiczenia strzeleckie.

• Cały świat opanowały Mikołaje.

Tak też się stało w naszej szkole. Każdy mógł dziś paradować w czapce Mikołaja lub z innym akcentem świątecznym. Słychać było Last Christmas oraz inne świąteczne piosenki. Jednak wszyscy uczniowie najbardziej cieszyli się ze słodkiego poczęstunku, który dostali od TEGO Mikołaja .

• Charytatywny Bieg Mikołajów

• Za nami kolejna edycja Charytatywnego Biegu Mikołajów z Fundacją Aktywni My. Dochód z tegorocznej imprezy zostanie przeznaczony na leczenie, rehabilitację i sprzęt medyczny dla braci bliźniaków Piotrusia i Maciusia.

Wśród uczestników biegu (w tym roku odbył się on na stadionie MOSiR-u) nie zabrakło również licznej reprezentacji Hoovera

• Echa Dnia Wolontariusza

• Dzień Wolontariusza za nami, a my pełni dumy chwalimy się naszymi sukcesami! 💪🌟 Dzięki zaangażowaniu i wspólnemu wysiłkowi udało nam się osiągnąć wiele wspaniałych rzeczy. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i razem tworzymy lepszy świat! 🤝 #SukcesyWolontariatu #Duma