• Drugi termin testu sprawnościowego!

• Drugi termin testu sprawnościowego dla kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego - 2️⃣ lipca o godzinie 1️⃣0️⃣.0️⃣0️⃣

Pamiętamy o zabraniu stroju sportowego oraz podpisanej przez rodzica/opiekuna zgody na udział w teście.

Zgodę można pobrać tutaj:

⬇️⬇️⬇️⬇️

• Koniec roku szkolnego

• Rok szkolny 2023/2024 dobiegł końca. W upalny piątkowy poranek, podczas uroczystości na sali gimnastycznej wyróżniający się uczniowie odebrali świadectwa, nagrody oraz nominacje do programu stypendialnego Fundacji TeamExtreme SGU .

W mniej oficjalnej części, młodzież pokazała szkołę i lekcje w krzywym zwierciadle. W wakacyjny klimat wprowadziły nas również tańce.

Udanych i bezpiecznych wakacji!

Do zobaczenia we wrześniu!

• Szkolenie dla nauczycieli klas mundurowych

• Nauczyciele Hoovera Marek Szendzielorz i Rafał Koj brali udział i ukończyli Szkolenie dla Nauczycieli koordynatorów klas mundurowych z zakresu Przetrwania w warunkach środowiska naturalnego- SERE, które odbyło się w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce w dniach od 17 do 21 czerwca gdzie po zakończeniu działań odebrali uroczyście certyfikaty z rąk Komandor

• Hoover pomaga

• W dniu 20.06.2024 uczniowie klas 1c, 1d, 2a Hoovera pomagali przy organizacji Gali Finałowej w ODK RSM Matecznik.

• Narodowy Dzień Powstań Śląskich

• 20 czerwca obchodzimy Narodowy Dzień Powstań Śląskich. Już dzisiaj społeczność Orzegowa oddała hołd Powstańcom podczas Mszy Świętej w kościele pw Michała Archanioła oraz uroczystości w miejscu pamięci przy ulicy kard. Hlonda.

W wydarzeniu wzięli również udział: dyrektor IV LO Katarzyna Nowak, poczet sztandarowy oraz reprezentanci Oddziałów Przygotowania Wojskowego.

• Ratownicy z Hoovera w siedzibie Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu

• 17. czerwca nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić najnowszy budynek stacji pogotowia ratunkowego w Polsce. Budynek jest zarządzany i jest główną siedziba Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. Zwiedzanie rozpoczęło się od poznania części administracyjnej pogotowia wraz z częścią szkoleniową personelu medycznego. Ogólnie budynek został podzielony na kilka stref, w zależności od uprawnień danego pracownika. Następnie uczniowie zobaczyli jak wygląda miejsce stacjonowania personelu medycznego z pomieszczeniami socjalnymi i miejscem wypoczynku. Na koniec pozostał najważniejszy temat czyli sprzęt medyczny i ambulans. Nowy gmach wyposażony jest też w garaże podziemne (8 miejsc wraz miejscem do dezynfekcji i myjką). W tym miejscu stacjonuje 5 Zespołów Ratownictwa Medycznego, motoAmbulans i zespoły transportowe. Tu uczniowie mieli zaprezentowany sprzęt medyczny i okazję porozmawiać z ratownikiem medycznym pełniącym dyżur na jednym z zespołów ratownictwa medycznego.

Rejonowe Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. Zabezpieczamy 700 tys. mieszkańców, w ciągu roku realizujemy 63 tys. interwencji.

• 1e w Centrum Symulacji w WSNS w Rudzie Śląskiej

• Dzisiaj 13.06. 2024 klasa 1e odwiedziła Centrum Symulacji w Wyższej Szkole Nauk Stosowanych w Rudzie Śląskiej Orzegowie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć sale dydaktyczne oraz mogli w praktyce sprawdzić swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

• 3c w Łodzi

• 11. czerwca klasa 3c wyruszyła na podbój Łodzi. Zwiedzili ZOO, przespacerowali się ul Piotrkowską.

3c zwiedzała EC1 i szukała najciekawszych murali w Łodzi.

• 1c we Wrocławiu

• 10. czerwca klasa 1C odwiedziła Wrocław! Zobaczyliśmy Panoramę Racławicką, Zoo oraz multimedialne fontanny przy Hali Stulecia, a to nie wszystk

Drugiego dnia we Wrocławiu uczniom klasy 1C udało się zobaczyć Ostrów Tumski i zabytkowy Uniwersytet Wrocławski. Udało się także odkryć wrocławski rynek

• Test sprawnościowy kandydatów

• 10. czerwca o 10.00 odbył się u nas test sprawnościowy kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego. Przyszli kadeci zmagali się z torem przeszkód.

Drugi termin testu (dla kandydatów, którzy nie mogli wziąć udziału w dzisiejszym) - na początku lipca. Dokładną datę i godzinę podamy wkrótce.

• Piknik w SP22

• 10 czerwca nasi uczniowie odwiedzili Szkołę Podstawową nr 22 im. Jana Stefana Dworaka w Rudzie Śląskiej w czasie festynu i zaprezentowali Musztrę Paradną oraz zrobili pokaz pierwszej pomocy.

• Ta ostatnia sobota

• 8. czerwca Hoover działał na Pikniku Rodzinnym ze Szpitalem Miejskim w Rudzie Śląskiej Spółka z o.o. Był to ostatni w tym roku szkolnym piknik zwany "Białą sobotą"

• Festyny rodzinne w zaprzyjaźnionych podstawówkach

• 7. czerwca pod znakiem festynów rodzinnych w szkołach podstawowych. Reprezentanci Hoovera gościli na trzech imprezach.

Pokaz musztry paradnej, pokaz sztuk walki, nauka pierwszej pomocy oraz stoisko OPW cieszyły się dużym zainteresowaniem.

SP 40, SP 30, SP 41 - dziękujemy za zaproszenie i polecamy się na przyszłość!