• Uczniowie Hoovera w ramach projektu od 19 - 26.03.22 spotykają się tym razem w Szwecji.

Za nami pierwszy dzień zwiedzania . Po przylocie do Malmo Uczniowie wraz z nauczycielami udali się na zwiedzanie Kopenhagi. W czasie 5 godzinnego spaceru zobaczyli Małą Syrenkę Andersena , zamek królewski Amalienborg, kościół Fryderyka oraz jak przystało na szkołę mundurową z zainteresowaniem przyglądali się zmianie wart.

Poniedziałek 8.30 zostaliśmy przywitani w szkole , a zaraz potem nas po niej oprowadzono. Szkoła jes dużą. Oprócz sal lekcyjnych posiada trzy sale gimnastyczne, warsztat krawiecki, kuchenny, robótek ręcznych oraz młodego majsterkowicza. Uczniowie szwedzkiej szkoły otrzymują darmowe przybory szkolne, włącznie z tabletami. Lunch w szkole jest również bezpłatny.

Na boisku szkolnym zagraliśmy w ulubioną grę Szwedów, czyli Branboll, inaczej burning ball

Po lunchu zostaliśmy podzieleni na grupy, w których wyrabialiśmy masę papierową, z której jutro będziemy robić arkusze papieru