• Terminy egzaminów poprawkowych

• 21.08.2023 - egzamin ustny maturalny

22.08.2023 - egzamin pisemny maturalny ( wszystkie przedmioty)

23.08 2023 - j. polski, j.angielski, j. francuski ( 1 uczeń)

24.08.2023 - matematyka

25.08.2023 - biologia, chemia. j. francuski (pozostali)

Powyższe egzaminy rozpoczynają się o godzinie 9:00

• Wycieczka do Warszawy w ramach programu "Poznaj Polskę"

• W dniach 19-21. czerwca  braliśmy  udział w wycieczce do Warszawy. Została ona zorganizowana i dofinansowana w ramach programu Poznaj Polskę. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowym, na którym zasiedliśmy na trybunach, w szatni piłkarzy oraz w sali konferencyjnej. Później przeszliśmy Mostem Świętokrzyskim do Centrum Nauki Kopernik, w którym przez świetną zabawę poznawaliśmy świat nauki. Na koniec odwiedziliśmy efektowne Ogrody Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Drugi dzień rozpoczęliśmy wizytą w Muzeum Narodowym, gdzie podziwialiśmy polskie malarstwo i średniowieczną sztukę sakralną. Potem przeszliśmy ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście na Rynek Starego Miasta. Po drodze minęliśmy Pałac Prezydencki, przystanęliśmy na Skwerze Hoovera i podziwialiśmy Zamek Królewski. W Muzeum Marii Skłodowskiej- Curie dowiedzieliśmy się wiele o życiu i pracy naszej noblistki. Po południu odpoczęliśmy w pięknych Łazienkach Królewskich. Wieczorem udaliśmy się do Parku Fontann. Wracając podziwialiśmy oświetlone i tętniące życiem ulice Warszawy. Trzeciego dnia udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego,  w którym przenieśliśmy się do walczącej o wolność stolicy. Przez piękny Ogród Saski przeszliśmy pod Grób Nieznanego Żołnierza i na Plac Piłsudskiego. Zwiedzanie Warszawy zakończyliśmy w bogatych  komnatach Zamku Królewskiego. Czas wycieczki był wspaniałym zwieńczeniem naszej pracy w kończącym się roku szkolnym.

• Konkurs wakacyjny - Wakacyjna GeoFotka

• Katedra Geologii Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach organizuje trzecią edycję konkursu Wakacyjna GeoFotka. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat geologii poprzez podniesienie zainteresowania przyrodą nieożywioną w okresie wyjazdów wakacyjnych.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Atrakcyjne nagrody rzeczowe zostaną rozdzielone w 2 kategoriach: „Najlepsze zdjęcie obiektu geologicznego” oraz „Najciekawszy opis do zdjęcia”.

Termin przesyłania prac upływa 30 września 2023 r. Prace konkursowe należy nadsyłać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie organizatora

REGULAMIN-Wakacyjna-Geofotka-2023.pdf

• Obchody Dnia Patrona

• W końcu! Po przymusowej przerwie wywołanej obostrzeniami COVID-owymi wracamy do tradycji. Dziś znów mogliśmy świętować Dzień Patrona. Przenieśliśmy się w czasy Hoovera - prezydenta USA i przede wszystkim wielkiego społecznika i przyjaciela Polski. To był dzień pełny nauki, ale przede wszystkim zabawy.

Gratulacje dla laureatów konkursów, podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie wydarzenia.