Znamy już wyniki piątkowego konkursu Wiedzy o Rudzie Śląskiej. Eryk Mądry, Tymoteusz Bielawski i Oskar Brabanski z klasy 1a zajęli trzecie miejsce, a co za tym idzie będą dalej walczyć w FINALE.
Gratulacje.
Znamy już wyniki piątkowego konkursu Wiedzy o Rudzie Śląskiej. Eryk Mądry, Tymoteusz Bielawski i Oskar Brabanski z klasy 1a zajęli trzecie miejsce, a co za tym idzie będą dalej walczyć w FINALE.
Gratulacje.
27 października trzech śmiałków z klasy 1A wzięło udział w pierwszym etapie Konkursu wiedzy o Rudzie Śląskiej w Muzeum Miejskim. Czekamy na wyniki i mocno trzymamy kciuki.
Dzisiaj klasy 2c i 2d wybrały się na wycieczkę do Krakowa, w Muzeum Czartoryskich dowiedzieliśmy się kim był Sarmata, co jadł, pił i jaki nosił ubiór. Zobaczyliśmy obraz za miliard złotych! Oczywiście, była to „Dama z gronostajem”. Dzień zakończyliśmy grą muzealną, w której musieliśmy rozgryźć, który poetycki opis przedstawia obrazu z XIX wieku
27. października od rana klasa 1F część psychologiczna buszuje po rudzkiej Poradni Psychologiczno-pedagogicznej. Oprowadzała ich po placówce sama Pani Dyrektor Beata Dyjas. Uczniowie poznali pracę psychologów i pedagogów, z którymi współpracuje nasza szkoła
Klasy pierwsze są już po seansie filmu Chłopi. Myślę , że w ich imieniu możemy polecić najnowszą ekranizację tej lektury
24 października klasy realizujące program #OPW i #CWKM biorą udział w Wojewódzkie eliminacje do Strzeleckich Mistrzostw Polski
Spośród osiemnastu drużyn zostanie wyłoniona jedna, która będzie reprezentować nasze województwo na poziomie ogólnopolskim w 10 Pułku Dowodzenia we Wrocławiu.
Uczniowie mieli także możliwość uczestnictwa w warsztatach na temat posługiwania się bronią, terenoznawstwa czy udzielania pierwszej pomocy. Te zajęcia prowadzili żołnierze z lokalnych jednostek wojskowych.
Nie zabrakło również wojskowej grochówki.
Nauczyciele Hoovera na bieżąco z nowościami w edukacji obronnej.
Uczniowie klasy 3a o profilu wojskowym uczestniczyli dzisiaj w jednodniowej praktyce zawodowej pn. "Pigułka" w Firmie Symulacyjnej "Most" przy CKU Ruda Śląska. Poznali pracę biurową w różnych komórkach organizacyjnych oraz na zakończenie otrzymali Certyfikat potwierdzający umiejętności w prowadzeniu firmy
Reprezentacja Hoovera rywalizowała dzisiaj w zawodach klas mundurowych w Kuźni Raciborskiej. Nasi ukończyli zmagania na bardzo dobrym, piątym miejscu. Brawo!
Trzecie miejsce wśród dziewczyn i czwarte wśród chłopców w turnieju tenisa stołowego szkół średnich w Rudzie Śląskiej.
Kolejne zajęcia klasy 2A OPW w jednostce patronackiej w Bytomiu. Dzisiaj rozpoznanie, ochrona obiektów oraz elementy musztry. Poranek był wyzwaniem, ale później słońce zrobiło swoj
W dniu 16 października 2023 r. żołnierze z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Chorzowie gościli wnaszej szkole,gdzie zachęcali naszych uczniów do złożenia wniosku do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, Terytorialnej Służby Wojskowej oraz do wyższych uczelni wojskowych, ponadto uczniowie mieli możliwość uzyskania informacji jak wygląda proces szkolenia żołnierzy w czynnej służbie wojskowej, jakie trzeba spełniać warunki aby się do niej dostać oraz jak wygląda proces rekrutacji. Prelekcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli.
Uczennice i uczniowie Hoovera lubią ekstremalne wyzwania Emilia Ering w pierwszej dziesiątce wśród kobiet w tegorocznej edycji Szturmu Śląskiego i z pierwszym miejscem w klasyfikacji drużynowej. Gratulacje
13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona Dniu Edukacji Narodowej. Oprócz życzeń i podziękowań samorząd szkolny składający się z uczniów klas 4 przekazali swoją funkcję nowo wybranemu zespołowi. Uroczystość ta zakończyła się niezwykłym pokazem mody przedmiotowej - jak przedmioty typu j.polski, matematyka, j.angielski, geografia, plastyka mogą być wyrażone za pomocą ubiór.
Oto kilka zdjęć z Uroczystości Dzień Edukacji Narodowej 2023 .
W dniu 13.10 odbyły się ostatnie zajęcia z pierwszej pomocy w czasie obozu ratowniczego. Odgrywaliśmy scenki. Ratowaliśmy poszkodowanych. Sztuczna krew się lała głośnikami
Dziś odbyły się uroczystości związne z nadaniem sztandaru Wojewódzkiemu Pogotowiu Ratunkowemu w Katowicach. Podczas wydarzenia marszałek województwa śląskiego wręczył wraz z dyrektorem honorowe odznaczenia "Zasłużonych dla WPR w Katowicach".
W uroczystościach uczeniczyli m.in. marszałek województwa śląskiego, wicemarszałek, radne oraz przedstawiciele klas ratowniczych IV LO im. H. C. Hoovera w Rudzie Śląskiej
W dniu 13.10.2023 r. na Placu Apelowym 34 dr OP obyły się uroczyste obchody Święta Dywizjonu.
Dowódca 34 dr OP Pani ppłk Magdalena BŁASZCZAK wręczyła awanse na kolejne stopnie wojskowe oraz odznaki i medale resortowe żołnierzom i pracownikom RON.
Asystę honorową wystawił 34. dr OP w Bytomiu
Dzień zaczęliśmy od porannego rozruchu.
Po śniadaniu obozowicze podzielili się na grupy:
Klasy 1c i 1e udały się zajęcia z pierwszej pomocy w praktyce.
Artyści kontynuowali prace nad swoimi malowidłami
Klasa 3c pomaszerowała na Górę Zborów, gdzie na jednej ze ścian ćwiczyli ratunkowy zjazd z ofiarą.
Oczywiście grupa warsztatowa psychologów też ciężko pracowała. Postawiła na autodiagnozę swojego terytorium psychologicznego. Uczyli się akceptacji samego siebie, a finałem było stworzenie wachlarzy opinii innych na nasz temat. Jakie to były opinie popatrzcie na zdjęcia. Klasa 3 zajmowała się sposobami radzenia sobie w sytuacjach trudnych.
Na koniec dnia odbyła się pierwsza część zajęć z samoobrony.
Dla klas 1c, 1f, 3c rozpoczął się dziś intensywny obóz ratowniczy. Uczniowie przystąpili do zajęć od wykładu z pierwszej pomocy. Razem z nimi do Podlesic pojechała klasa 1f i 3b. Uczniowie tych klas biorą udział w warsztatach psychologicznych i artystycznych. Jednakże zanim zabrali się do ciężkiej pracy byli na Górze Zborów, gdzie podziwiali piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
W drugiej części dnia klasy ratowniczo- medyczne przećwiczyły resuscytację krążeniowo-oddechową oraz zapoznały się z zawartością torby ratownika.
Artyści zaczęli malować obiekty stworzone przez człowieka i przez naturę, a klasy społeczne szukały w sobie dziecka, rodzica i dorosłego oraz ćwiczyły zaufanie. Dzień kończymy dwoma seansami filmów "Aż do kości" oraz "Z pokładu śmigłowca TOPR".
Szkolne obchody Dnia Zdrowia Psychicznego to dzień pełen atrakcji ale i możliwości zrelaksowania się w naszej szkole.
W kawiarence dostępne są gry planszowe, dzięki którym nasi uczniowie mogą na kilka minut zapomnieć o zmartwieniach i stresujących informacjach płynących z telefonów komórkowych.
Na pierwszym piętrze dostępne są kolorowanki i kredki, więc można spalić swój stres kolorując.
Sposobów na odsteesowanie się jest dziś więcej: można poćwiczyć ze skakanką lub hulahopem, a nawet posłuchać muzyki relaksacyjnej.
Z okazji dzisiejszego święta klasy miały przygotować plakaty pt. W zdrowym ciele zdrowy duch, którego znamy już wyniki:
I miejsce - klasa 4b
II miejsce - klasa 1a
III miejsce - klasa 3c
Gratulujemy i zapraszamy do dalszej relaksacji.
Powered by aSc EduPage