W ramach akcji "Szkoła pamięta" uczniowie IV LO sprzątają dzisiaj stary cmentarz parafialny w Orzegowie.
Aktualności
"Nie pozwól pamięci zarastać trawą"
Święto drzewa
Tradycjnie sadzimy drzewo z okazji święta drzewa
14 października - Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom naszego Liceum składamy serdeczne podziękowania za trud i ciężką pracę włożoną w edukację. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, uśmiechu i wyrozumiałości.
Uczniowie IV LO
Survival klas maturalnych
Ostatni poligon tegorocznych maturzystów już za nami. Uczniowie klas trzecich wykazali się ogromną wiedzą, sprytem i umiejętnościami nabytymi przez ostatnie trzy lata. Gratulujemy odwagi i wytrwałości dążeniu do celu!
ZMIANA PLANU
Proszę zapoznać się ze zmianami w planie. Nowy plan obowiązuje od poniedziałku 07.10.2019
Uwaga uczniowie! Ogłaszamy dwa konkursy w ramach projektu ERASMUS+ 2019.
- Indywidualny konkurs na LOGO projektu.
Musi ono zawierać napis : SHRINK YOUR ECOLOGICAL FOOTPRINT i flagi państw szkół partnerskich
( Polski, Hiszpanii, Grecji, Szwecji, Czech) oraz elementy związane z ekologią. - Konkurs na film lub prezentację multimedialną przedstawiającą i promującą naszą szkołę.
Powinny one zawierać podkład muzyczny oraz tekst w j. angielskim.
Możecie je wykonać w parach.
Prace konkursowe LOGO projektu należy przesłać lub przekazać najpóźniej do 10. 10. 2019
a filmy lub prezentacje do 17. 10.2019.
p. Waliczek lub p. Wójcik.
Nagrodami w obu konkursach są oceny celujące z j. angielskiego lub geografii a nagroda główną dla projektów zwycięskich będzie bezpłatny wyjazd do Hiszpanii ( luty) lub Szwecji ( kwiecień).
- Indywidualny konkurs na LOGO projektu.
Trwa obóz uczniów z klasy społeczno - artystycznej
Uczniowie naszej szkoły wyruszyli na obóz społeczno - arytystyczny do Szczyrku. Młodzi artyści i psychologowie nie próżnują . Uczestniczą w ciekawych warsztatach, realizują swoje pasje plastyczne pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Swoje codzienne relacje dokumentują na blogu, który wspólnie założyli:)
Życzymy im pięknej malowniczej pogody i ciekawych doświadczeń
TELEFON ZAUFANIA
ZBUDUJMY NOWE BOISKO NA ORZEGOWIE!!!
BARDZO SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA ODDANE GŁOSY NA PROJEKT NR 11
Szkolny Kiermasz Podręczników
Samorząd szkolny już od pierwszego tygodnia szkoły zabrał się do ciężkiej pracy!!!
Plan pracy Samorządu opracowany na rok szkolny 2019/20
Kiermasz podręczników za nami:) .
A już w przyszłym tygodniu pod nadzorem p. M. Wójcik strefa Chillatu zostanie otwarta w nowym miejscu.
Nasza kawierenka będzie strefą relaksu i odpoczynku dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Zapraszamy!!!
NARODOWE CZYTANIE
Jak co roku pani dyrektor, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie, które odbyło się w zaprzyjaźnionym z naszą szkołą Centrum Inicjatyw Społecznych w Orzegowie.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy.
Informacja o podmiotach wykonujących w Rudzie Śląskiej działalność leczniczą udzielających świadczeń zdrowotnych w zakresie leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/20
Zapraszamy Wszystkich uczniów 02.09 2019 r. o godzinie 9.00 na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
Uroczystość odbędzie się na dużej sali gimnastycznej.
Uczniowie klas mundurowych zapraszamy w mundurach natomiast klas niemundurowych w stroju galowym.
Rekrutacja elektroniczna została zamknięta!!!
MAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA W KLASACH PO SZKOLE PODSTAWOWEJ I PO GIMNAZJUM
W PROFILACH:- WOJSKOWYM
- RATOWNICZO - MEDYCZNYM
- SPOŁECZNO - ARTYSTYCZNYM
- POLICYJNYM (tylko absolwenci gimnazjum)
ZAPRASZAMY DO SKŁADANIA PODAŃ W WERSJI PAPIEROWEJ W SEKRETARIACIE SZKOŁY
W GODZINACH 8.00 - 14.00
ZEBRANIE RODZICÓW KLAS PIERWSZYCH
Serdecznie zapraszamy rodziców, opiekunów uczniów klas pierwszych na spotkanie organizacyjne roku szkolnego 2019/20 o godzinie 17.30 z dyrektorem szkoły mgr Iwoną Luszczak .
26. 08. 2019r. - rodzice uczniów po szkole podstawowej
27.08.2019r. - rodzice uczniów po szkole gimnazjalnej
Hoover Szkołą Humanitarną
W roku szkolnym 2018/19 Nasza Szkoła brała udział w programie organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i młodzieży otrzymaliśmy tytuł Szkoły Humanitarnej!!!
UROCZYSTE ZAKOŃCZNIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19
GODZINA 9.00 - SALA GIMNASTYCZNA
Młodzież z Hoovera z wizytą w Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu
To był dzień pełen wrażeń, uczniowie naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się jak pracują ratownicy medyczni. Próbowali swoich sił na sali operacyjnej, izbie przyjeć no i w sali tortur, w której przeprowadzali zabiegi stomatologiczne:)
Pod okiem profesionalistów odbyli niezapomnianą lekcję biologii. Zwiedzili karetkę pogotowia, sprawdzali puls pacjęta,borowali i wyrywali zęby. Brali udział w symulacji ratowania życia, przyjmowali pacjętów z różnymi objawami oraz po wypadku. Było mnóstwo emocji i wrażeń. Nasi uczniowie spisali się na medal:)!
13 maja rozpoczyna się rekrutacja do szkoły średniej
Uczniowe klas VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjum już od 13 maja mogą rejestrować się wzorem lat uprzednich do szkół średnich poprzez obowiązujący w województwie śląskim nabór elektroniczny:
kliknij w link aby się zarejestrować
Strzel - Pal!
Dziś uczniowie klasy pierwszej o profilu wojskowym mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie.
Zajęcia praktyczne ze strzelania bronią palną poprzedzono szkoleniem teoretycznym.
Archiwum Aktualności
