• W IV Liceum Ogólnokształcącym realizowany jest projekt „Umiem i stosuję- rozwój kompetencji kluczowych w IV LO Im. H.C Hoovera w Rudzie Śląskiej". W jego ramach sale przedmiotowe zostały doposażone w nowe komputery i projektory, a pracownie zajęć przyrodniczych i matematyki dodatkowo wzbogaciły się w liczne pomoce dydaktyczne.

Nauczyciele brali udział w szkoleniach, dzięki którym dowiedzieli się, jak rozwijać kompetencje matematyczne u uczniów na przedmiotach ogólnokształcących, a także udoskonalili się w stosowaniu metody eksperymentu. Wielu uczniów w ramach projektu uczestniczy w dodatkowych zajęciach. Są to bardzo ciekawe zajęcia laboratoryjne z biologii, chemii, fizyki i geografii, na których uczniowie przeprowadzają eksperymenty, zajęcia z matematyki i informatyki oraz z języka angielskiego. W czasie zajęć dodatkowych uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania oraz utrwalać materiał przerabiany na lekcjach. Zajęcia realizowane w ramach projektu pozwalają rozwijać liczne kompetencje zarówno u nauczycieli jak i wychowanków szkoły.

Zapraszamy do galerii zdjęć: