• Relacja z Dnia Otwartego w Hooverze

• Dzień Otwarty w Hooverze już za nami. Tak jak zapowiadaliśmy był to dzień pełen atrakcji i wrażeń. Odwiedzający nas uczniowie szkół podstawowych mogli na własnej skórze przekonać się jakie dodatkowe zajęcia oferujemy w klasach o poszczególnych profilach.

Dziękujemy za tak liczną obecność i - mamy nadzieję - do zobaczenia we wrześniu w klasach pierwszych.

• Spotkanie autorskie z Martą Fox w Stacja Biblioteka

• W poniedziałek 17 kwietnia 2023 r. o godz. 11.00 w Stacji Biblioteka w Rudzie Śląskiej odbyło się spotkanie autorskie z Martą Fox.
            Marta Fox – to polska poetka, powieściopisarka i eseistka, urodzona w Siemianowicach Śląskich. W swoich publikacjach porusza problemy dzieci i młodzieży związane głównie z dojrzewaniem emocjonalnym. W spotkaniu autorskim uczestniczyła klasa 3c o profilu artystyczno- społecznym.
            Tematem spotkania była twórczość pisarki, jej działalność zawodowa i kulturalna oraz promocja najnowszej książki dla młodzieży pt. „Moja Ołowianko, klęknij na kolanko”. Uczniowie klasy 3c chętnie zadawali pytania i brali udział w dyskusji.

• Uczniowie Hoovera w zawodach ratowniczych

• Nasza drużyna ratownicza w składzie Weronika Wojtal (2C), Patrycja Gloc (3B) i Kacper Pilarczyk (3B) pierwszy raz wzięła udział w Konkursie z Pierwszej Pomocy organizowanym przez Wyższą Szkołę Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. W zawodach wystartowało ogółem 29 zespołów z województwa śląskiego oraz małopolskiego. Zadania były zróżnicowane począwszy od wypadku komunikacyjnego z udziałem kobiety w ciąży skończywszy na teście wiedzy. Nasza drużyna zdobyła 1. miejsce w w/w teście, a w klasyfikacji ogólnej uplasowała się na 10. miejscu.