W sobotę (25.04) Wiktoria Strzelecka oraz Olivia Holas z klasy 3c o godzinie 6:00 zameldowały się w Będzinie na „nocy szakala”. Dziewczyny do niedzieli (26.04) cały dzień i noc czuwały aby nikomu się nic nie stało. Jak były potrzebne udzielały pierwszej pomocy. Olivia i Wiktoria tym razem reprezentowały HKR „Esperanto” Hufca ZHP Bytom. To były ciężkie 24 godziny ale bardzo przydatne i ciekawe.
Aktualności
Noc szakala
Dzień otwarty w Hooverze za nami
Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas dziś podczas Dnia Otwartego!
Szczególne podziękowania kierujemy do Orkiestry Komendy Policji za wyjątkową oprawę i niezapomnianą atmosferę.
Cieszymy się, że mogliśmy się spotkać — do zobaczenia we wrześniu!
53
Dzień Otwarty 24 kwietnia
Serdecznie zapraszamy wszystkich ósmoklasistów na nasz Dzień Otwarty, który odbędzie się już 24 kwietnia w godzinach 11:00-16:00.
Zabierz ze sobą rodziców lub przyjaciół. Wszyscy jesteście mile widziani. Czeka na was moc atrakcji.
Szczegóły wydarzenia i dokładny plan- już wkrótce!
Pożegnaliśmy klasy czwarte
To był dzień pełen wzruszeń! Pożegnanie klas maturalnych za nami
Za naszymi abiturientami niezwykła uroczystość, która na długo zostanie w pamięci. Oficjalną część akademii otworzyła Pani Dyrektor, wręczając wyróżnienia dla najlepszych z najlepszych – gratulujemy wszystkim nagrodzonym za wybitne wyniki w nauce i sukcesy w wielu dziedzinach!
127Mosty Hoovera – moment, w którym polały się łzy...
Najbardziej emocjonującym punktem programu były „Mosty”, czyli nasze unikatowe wyróżnienia Hoovera. W tym roku ta piękna tradycja nabrała wyjątkowej mocy:
Wychowawcy wręczyli Mosty swoim klasom na scenie
...a uczniowie odwdzięczyli się tym samym swoim pedagogom! Nie zabrakło uścisków, podziękowań i – nie ma co ukryć – szczerych łez wzruszenia.
Show na najwyższym poziomie!
Po części oficjalnej scena zapłonęła od energii i talentu:
Cheerleaderki rozgrzały atmosferę swoim dynamicznym występem!
Piękne wykonanie wokalne Kingi i Jakuba dopełniło nastroju uroczystości.
Na deser zobaczyliśmy fragment „Moralności pani Dulskiej”. Był to sceniczny debiut naszej szkolnej grupy teatralnej.
Drodzy Maturzyści! Dziękujemy Wam za te wspólne lata. Teraz trzymamy kciuki za „połamanie piór” na egzaminach!
Konkurs Wiedzy o Sejmie
W MDK odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty, zorganizowany przez Posłankę na Sejm RP Urszulę Koszutską. Do rywalizacji stanęły rudzkie licea, a poziom był naprawdę wysoki!
2Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria z 3f oraz Denis i Kuba z 3d Pytania wymagały dużej wiedzy o funkcjonowaniu Sejmu, więc tym bardziej należą się ogromne brawa za przygotowanie i odwagę!
Przy okazji gratulujemy także Nadii i Mai wyróżnień w poprzednich konkursach, w których również reprezentowały naszą szkołę – a które także były organizowane przez Panią Poseł Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Brawo dla wszystkich zaangażowanych
Konkurs wiedzy ekologiczno-przyrodniczy
Właśnie odbywa się konkurs wiedzy ekologiczno-przyrodniczy z okazji Dnia Ziemi. Biorą w nim udział: Mateusz, Wojciech, Martin, Sandra , Tomek
Wizyta w SP3
Dzisiaj kadeci naszej szkoły udali się z ofertą edukacyjną do SP3 w Rudzie Śląskiej.
Odbyła się prelekcja oraz warsztaty które cieszyły się sporym zainteresowaniem.
Dziękujemy za zaproszenie
Poezja czytana przez naszych nauczycieli
Czy zastanawialiście się kiedyś, co czytają Wasi nauczyciele, gdy odkładają podręczniki i sprawdziany? Jakie strofy skradły ich serca lata temu, a jakie wzruszają ich dzisiaj? Zapraszamy do obejrzenia naszej wystawy na pierwszym piętrze. To wyjątkowa kolekcja ulubionych wierszy naszych pedagogów
Uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej
17. kwietnia w Katowicach uczestniczyliśmy w uroczystości upamiętniającej ofiary Zbrodni Katyńskiej, w tym tysięcy policjantów II Rzeczypospolitej Polskiej zamordowanych przez NKWD.
24Obchody 86. rocznicy rozpoczęła uroczysta msza święta w Archikatedrzr Chrystusa Króla w Katowicach, której przewodniczył metropolita katowicki arcybiskup Andrzej Przybylski.
Dalsza część uroczystości odbyła się przy Grobie Policjanta Polskiego na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, gdzie miał miejsce uroczysty apel.
Naszą szkołę reprezentowały klasy 1B oraz 3B, oddając hołd bohaterom i pielęgnując pamięć o tragicznych wydarzeniach naszej historii.
Sztuka przejęła naszą szkołę!
W ramach zajęć artystycznych powstało tyle prac, że… serio, musieliśmy zrobić z tego WERNISAŻ
I to nie tylko klas artystycznych – klasy mundurowe też pokazały, że talent to u nas stan powszechny
Od delikatnych akwareli, przez mocne szkice ołówkiem, aż po tematy totalnie kosmiczne i takie bardzo osobiste, prosto z serca. Różnorodnie, odważnie, kreatywnie – czyli dokładnie tak, jak lubimy!
Mega się cieszymy, że tak wielu z Was wpadło zobaczyć nasze prace
A jeśli ktoś nie dotarł – spokojnie!
24 kwietnia w czasie Dni Otwartych świetlica szkolna. Wystawa będzie dostępna nie tylko dla ósmoklasistów, ale dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda nasza artystyczna moc
Wpadajcie, będzie klimacik
8
Muzyka łączy pokolenia
13.04 mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu integracyjnym pt. „Muzyka łączy pokolenia”, które odbyło się w Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Rudzie Śląskiej
Naszą szkołę reprezentowały nasze cheerleaderki. Wspólne występy, śpiew i rozmowy stworzyły niezwykłą atmosferę – pełną wzruszeń, radości i prawdziwej międzypokoleniowej bliskości.
To było cudowne popołudnie, które pokazało, że muzyka naprawdę nie zna wieku i potrafi łączyć ludzi w najpiękniejszy sposób
Dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzony czas!
4
XXV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English ACE
13 marca 2026 ogarnęliśmy XXV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English ACE
W całej Polsce wzięło udział prawie 6,6 tys. uczestników – więc poziom był naprawdę wysoki!
A teraz najlepsze
Wojciech Kargul (1B) – 5. miejsce w województwie
Sandra Bauszek (1C) – 13. miejsce w województwie
Jesteśmy mega dumni! To pokazuje, że English level u nas naprawdę się zgadza
Ogromne gratulacje za wiedzę, pracę i świetny wynik!
Nauczyciele Języka Angielskiego
Nasi uczniowie w ZSP nr 2 w Rudzie Śląskiej oraz w Szkole Podstawowej nr 26 w Zabrzu
Nasi uczniowie mieli wczoraj i dziś przyjemność zaprezentować się w ZSP nr 2 w Rudzie Śląskiej oraz w Szkole Podstawowej nr 26 w Zabrzu.
Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem młodzieży z klas ósmych. Tematy „Plecak bezpieczeństwa” oraz „Pierwsza pomoc” wzbudziły wiele pytań – szczególnie o to, skąd nasza młodzież czerpie tak szeroką wiedzę i umiejętności w tym zakresie.
Dziękujemy za ciepłe przyjęcie oraz zaproszenie na szkolny festyn
To dla nas ogromna radość i motywacja do dalszego działania!
5
Wojewódzki Konkurs Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych w Jaworznie
15 kwietnia w Jaworznie odbył się Wojewódzki Konkurs Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych.
Naszą szkołę reprezentowali Marcel, Borys i Dawid z klasy 2a (Oddział Przygotowania Wojskowego) Rywalizowali z 10 drużynami klas mundurowych z całego województwa śląskiego. Konkurs rozpoczął się uroczystym przemarszem z Rynku Głównego do Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS, a całości towarzyszyła wyjątkowa, podniosła atmosfera.
Uczestnicy musieli wykazać się perfekcyjną musztrą i znajomością ceremoniału. Liczyła się precyzja, zgranie zespołu i opanowanie – poziom był naprawdę wysoki!
Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli władz miasta, służb mundurowych oraz instytucji publicznych. Oficjalne wyniki konkursu zostaną ogłoszone jutro, tj. 16 kwietnia, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 3 maja podczas miejskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Chłopaki – jesteśmy z Was dumni!
12
Dziś w Świętochłowicach i w Bytomiu
Kolejne szkolenia za nami!
Uczniowie naszej szkoły ponownie w akcji – tym razem przeszkolili młodszych kolegów i koleżanki z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz obsługi AED.
Podczas zajęć przeanalizowano wyposażenie plecaka bezpieczeństwa, a uczestnicy nauczyli się również, jak prawidłowo zakładać stazę medyczną i AED.
Tym razem odwiedziliśmy szkoły podstawowe w Świętochłowicach i Bytomiu – dziękujemy za ciepłe przyjęcie i ogromne zaangażowanie!
Brawo dla naszych uczniów za profesjonalizm i pasję do pomagania!
7
Wielki sukces naszej uczennicy!
Z ogromną dumą informujemy, że Paulina Guminior zdobyła I miejsce w konkursie
„Élèves aujourd’hui, collaborateur·rice·s de demain”!
Konkurs został zorganizowany z okazji Święta Frankofonii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i dotyczył roli języka francuskiego we współczesnym świecie zawodowym.
Serdecznie gratulujemy wspaniałego osiągnięcia, wiedzy oraz zaangażowania!
Życzymy dalszego rozwijania pasji i kolejnych sukcesów na językowej ścieżce.
Brawo!
Bezpieczni w sieci
"Bezpieczni w sieci" - to temat spotkania z 13. kwietnia w którym braliśmy udział, a prowadzony był przez Policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej oraz przedstawiciela Sanepidu. Wśród słuchaczy byli nasi uczniowie oraz seniorzy. Poruszono m.in. następujące aspekty: ochrona przed oszustwem w sieci, znajomość kar za działalność niezgodną z prawem, problemy zdrowotne związane z uzależnieniem od internetu, a wszystko poparte przykładami z życia. Serdecznie dziękujemy za wybór Centrum Inicjatyw Społecznych "Stary Orzegów" MBP na miejsce debaty
Dzień Zdrowia w Wyższej Szkole Nauk Stosowanych oraz w szpitalu na Bielszowicach
Sobota? Dla wielu to czas na spanie do południa… ale nie dla naszej ekipy!
11.04.2026 nasza młodzież brała udział w Dniu Zdrowia w Wyższej Szkole Nauk Stosowanych oraz w szpitalu na Bielszowicach.
Zamiast leniuchować, pokazywali, jak ratować życie, dzielili się wiedzą z pierwszej pomocy i ogarniali świetną zabawę dla najmłodszych
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, energię i to, że chce Wam się chcieć!
Trzymamy kciuki za Adama!
Za nami ważny i pełen emocji czas związany z udziałem w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza rozpoczęła zmagania od eliminacji miejskich, które odbyły się 25 marca 2026 roku w Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej. Dzięki dużej wiedzy i zaangażowaniu nasi druhowie wywalczyli awans do kolejnego etapu
Kolejnym krokiem był etap powiatowy, który odbył się 9 kwietnia 2026 roku w Katowicach. Rywalizacja była bardzo wymagająca, jednak nasi reprezentanci ponownie pokazali wysoki poziom
Z dumą informujemy, że:
Adam Kłos zajął I miejsce i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego
Kevin Czerwiński zdobył IV miejsce, osiągając bardzo dobry wynik w silnej konkurencji
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie jednostki
Trzymamy kciuki za Adama i życzymy kolejnnych sukcesów na etapie wojewódzkim!
Akcja Bezpieczny Plecak w SP6
Dziś w ramach akcji Bezpieczny Plecak odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 6 w Rudzie Śląskiej!
To było pełne energii i zaangażowania spotkanie Uczniowie nie tylko dowiedzieli się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo, ale także wzięli udział w krótkim szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy.
Mamy nadzieję, że udało nam się Was zarazić naszą pasją, zainteresować tymi ważnymi tematami i że zobaczymy się ponownie już 24 kwietnia!
Do zobaczenia!
14
Archiwum Aktualności