• Szkolne obchody Dnia Zdrowia Psychicznego

• Szkolne obchody Dnia Zdrowia Psychicznego to dzień pełen atrakcji ale i możliwości zrelaksowania się w naszej szkole.

W kawiarence dostępne są gry planszowe, dzięki którym nasi uczniowie mogą na kilka minut zapomnieć o zmartwieniach i stresujących informacjach płynących z telefonów komórkowych.

Na pierwszym piętrze dostępne są kolorowanki i kredki, więc można spalić swój stres kolorując.

Sposobów na odsteesowanie się jest dziś więcej: można poćwiczyć ze skakanką lub hulahopem, a nawet posłuchać muzyki relaksacyjnej.

Z okazji dzisiejszego święta klasy miały przygotować plakaty pt. W zdrowym ciele zdrowy duch, którego znamy już wyniki:

I miejsce - klasa 4b

II miejsce - klasa 1a

III miejsce - klasa 3c

Gratulujemy i zapraszamy do dalszej relaksacji.

• Sobota pełna atrakcji

• Nowa galeria Sobota pełna atrakcji została dodana do albumu fotograficznego

Ostatnia sobota (7.10) należała do dni obfitujących w różnego rodzaju atrakcje. Przed południem nasze koło Humanistyczne odwiedziło wraz z opiekunami zamek w Świerklańcu i poznali jego piękną architekturę i historię.

Wieczorem nasi uczniowie podziwiali pokazy w czasie Nocy Naukowców zorganizowanej przez Politechnikę Śląską.

• Porozumienie z WPR w Katowicach podpisane!!

• Wczoraj(4 października) zostało podpisane porozumienie o współpracy partnerskiej pomiędzy naszą szkołą a Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym w Katowicach, w ramach, którego to właśnie profesjonaliści z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego będą uczyć naszych uczniów z klas o profilach:

• ratowniczym,
            • strażackim,
            • wojskowym.

Mamy nadzieję, że współpraca będzie się ukłądała owocnie a nasza młodzież będzie gruntownie przygotowana do przyszłej pracy na stanowisku ratownik medyczny czy przedstawiciel jednostek współpracujący z Systemem PRM.

• Uroczyste przekazanie wozu strażackiego

• Nowoczesny wóz ratowniczo - gaśniczy przekazano dzisiaj oficjalniej rudzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej. W uroczystości na placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu wzięli również udział reprezentanci klas strażackich z Hoovera, którzy na co dzień szkolą się pod okiem druhów z OSP Ruda Śląska

Nowa galeria Uroczyste przekazanie wozu strażackiego została dodana do albumu fotograficznego

• DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

• Już 9 października 2023 obchodzimy Dzień Zdrowia Psychicznego, w ramach którego planowane są następujące atrakcje:
            1. Konkurs dla klas
            Każda klasa na lekcji wychowawczej przygotowuje plakat pt. W zdrowym ciele zdrowy duch.
            Plakat będzie powieszony na drzwiach swojej klasy od strony korytarza.
            2. Każdy w tym dniu ma szczęśliwy numerek
            Zwolnienie dla wszystkich uczniów z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek
            3. Mail do rodziców na temat pierwszej pomocy podczas kryzysu emocjonalnego
            4. Zamień komórkę na planszówkę- możliwość gier planszowych podczas przerw w