• Walentynkowo w Hooverze

• U nas było dzisiaj śpiewająco i charytatywnie.  Walentynkowy konkurs "Jaka to melodia?" dostarczył wiele emocji. Po zaciętej walce pierwsze miejsce zajęła reprezentacja klasy 3C, która wyprzedziła drużyny z klas 4AP i 2B. Gratulujemy i dziękujemy za wsparcie akcji charytatywnych!

• Sukces w piłce ręcznej

• Prezentujemy jeszcze jeden sportowy sukces naszej uczennicy: piłkarki ręczne Zgody Bielszowice (z Karoliną Małek w składzie) awansowały - z kompletem zwycięstw - do najlepszej ósemki Mistrzostw Polski. Trzymamy kciuki za sukces w kolejnym turnieju!

• Srebrny medal w Pelplinie dla uczennicy Hoovera

• Nasza uczennica Patrycja Cuber ze srebrnym medalem Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek.

Areną zmagań zawodniczek i zawodników były maty w Pelplinie w województwie pomorskim. Gratulacje!

• Zbiórka na rzecz walczącej Ukrainy

• OSP Ruda Śląska organizuje kolejną zbiórkę na rzecz walczącej Ukrainy. Nasze liceum - w którym prowadzimy klasy pożarnicze - włączyło się do tej akcji. Liczymy na Wasze wsparce!

• Ruszyły kolejne zajęcia unijne

• 7 lutego rozpoczęła się kolejna rekrutacja na nasze zajęcia unijne, na których wiele się dzieje! Eksperymentujemy na nich wykorzystując sporo nowych pomocy naukowych, które mamy dzięki temu, że nasza szkoła uczestniczy w projekcie. Oprócz tego utrwalamy wiadomości, które były na lekcjach. Zapraszamy! Deklaracje uczestnictwa dostępne u nauczycieli można składać do środy 15. lutego.

• Zawody dla uczniów klas mundurowych

• Reprezentacja Hoovera miała okazję sprawdzić się na torze sprawnościowyn dla uczniów klas mundurowych. Zawody rozegrano w hali katowickiego AWF-u. Nasi kadeci uplasowali się w połowie stawki. W ekipie znalazło się sporo uczniów klas pierwszych, co dobrze rokuje na przyszłość...

• Dzień bezpiecznego internetu

• Pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie w sieci na co dzień, nie tylko z okazji dzisiejszego święta.
            W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu nasi uczniowie wzięli udział w cyklu webinarów organizowanych przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
            Dzięki temu zapoznaliśmy się z zagadnieniami dotyczącymi twórczości w internecie oraz mrocznej strony internetu.

• Żakinada i studniówka 2023

• Matura zbliża się wielkimi krokami. A skoro matura to warto dobrze się do niej przygotować...na żakinadzie i studniówce.
            Tak nasi uczniowie bawili się na 100 dni przed maturą.

• Wirtualna strzelnica w Hooverze

• Stało się! Wyposażenie naszej szkoły wzbogaciło się o wirtualną strzelnicę. 2 lutego miało miejsce jest oficjalne i uroczyste otwarcie.

Inwestycja została zrealizowana za ponad 222 tys. zł w ramach programu Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie 2022”. Dotacja MON wyniosła 80% tej kwoty, resztę dołożyło miasto. Nowy obiekt będzie służył przede wszystkim uczniom rudzkich szkół średnich, członkom organizacji proobronnych, a także funkcjonariuszom służb mundurowych.

Zyskają na tym także uczniowie naszych klas mundurowych. Jest to znakomite ćwiczenie pozwalające nabrać wprawy w pracy z bronią palną.

• Mistrzyni Szymborska w Hooverze

• 2023 to rok Wisławy Szymborskiej! Aby uczcić polską noblistkę, Nasza szkoła przystąpiła do projektu „MISTRZYNI SZYMBORSKA”. Oczekujcie dalszych informacji, będzie się działo!

• Polonez pod gołym niebem

• Przygotowania do studniówki idą pełną parą. Tegoroczni maturzyści z całego miasta zatańczyli poloneza na placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu. Nie mogło oczywiście zabraknąć w tym gronie reprezentantów naszej szkoły

• 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

• 160 lat temu, na ziemiach Królestwa Polskiego wybuchło powstanie przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Był to najdłuższy zbrojny zryw przeciwko zaborcy. Podczas Powstania Styczniowego stoczono około 1200 bitew i potyczek, przez oddziały powstańcze przewinęło się około 200 tysięcy ochotników. Walki trwały do jesieni 1864 roku. Pamiętajmy o tych wielkich, historycznych wydarzeniach, które zadecydowały o tym jak obecnie żyjemy.

• Ferie czas start!

• Kochani! Życzymy Wam wspaniałych i udanych ferii zimowych. Ale przede wszystkim niech będą one bezpieczne. Odpoczywajcie z głową i wracajcie w komplecie.

• Wesołych Świąt!

• Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,

jest taka moc, co smutek w radość przemienia,

jest taka siła, co spełnia marzenia.

To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.

Wesołych Świąt!