• 21 kwietnia - Dzień Otwarty w Hooverze

II TURA 13.00 – 17.00

W programie:

• POKAZ SZTUK WALKI
            • POKAZ MUSZTRY PARADNEJ I SAMOOBRONY ( GODZ. 11.30 I 13.30)
            • UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JĘZYKOWYCH
            • ZWIEDZANIE BUDYNKU SZKOŁY
            • POKAZ  KLAS RATOWNICZYCH I POŻARNICZYCH (ratowanie
              z wypadku godz.11.00  oraz 14.00)
            • PUNKT INFORMACYJNY ZWIĄZANY Z REKRUTACJĄ DO SZKOŁY ŚREDNIEJ
            • PREZENTACJA   V PUŁKU CHEMICZNEGO (rozkładanie i składanie broni)
            • PRZEDMIOTOWE LEKCJE OTWARTE
            • PREZENTACJA FILMU
            • WARSZTATY KLASY OGÓLNEJ (malowanie w plenerze, warsztaty psychologiczne, zajęcia manualne )
            • ZAJĘCIA POKAZOWE NA WIRTUALNEJ STRZELNICY SPORTOWEJ
            • TOR SPRAWNOŚCIOWY
            • PREZENTACJA WOZÓW SŁUŻB MUNDUROWYCH
          • Ważna choć trudna lekcja historii

• Niezwykle trudna lekcja historii już za nami. Uczniowie z klas 2a, 2b, 2c, 3b i 3c zwiedzali dziś były hitlerowski obóz zagłady Auschwitz Birkenau. Nie zapomnieliśmy o oddaniu hołdu zmarłym w tym okrutnym miejscu.

• Zajęcia w Akademii Śląskiej w Katowicach

• Akademia Śląska w Katowicach w ramach Dnia Otwartego zorganizowała bardzo ciekawe warsztaty i zajęcia praktyczne, na które zaproszenie dostali nasi uczniowie.

Klasy ratunkowe wzięły udział w prezentacji karetki, warsztatach "nowe życie starego t-shirtu", wykładach tematycznych a także zajęciach praktycznych z wykorzystaniem googli VR i innych nowoczesnych technologii.

• Bistro "Po dzwonku"

• Uczniowie naszej szkoły nie muszą przejmować się zabraniem drugiego śniadania z domu.

Bistro "Po dzwonku" dba o to, żeby nasi uczniowie i nauczyciele mieli dużo sił i energii do pracy na lekcjach.

• Zbiórka dla zwierząt z Charkowa

• Po raz kolejny liczymy na Wasze wielkie serca. Niemal od początku wojny w Ukrainie staramy się pomagać jak możemy. Teraz zwracamy szczególną uwagę na potrzebójące czworonogi ze zniszczonego Charkowa. Wiele zwierząt zostało tam bez swoich opiekunów a tym samym bez jedzenia i opieki.

Więcej szczegółów na grafice. Zbiórka trwa do 30 marca - liczymy na Was!

• Setka Komandosa

• Kolejny wyczyn naszego kadeta - tym razem Maksym Burzyński zaliczył morderczy bieg Setka Komandosa, który w weekend odbył się w Lublińcu. Gratulacje!!!

• Kolejne zajęcia w jednostce patronackiej

• Prowadzenie działań taktycznych w terenie, elementy SERE, rozpoznanie drogi marszu, maskowanie, podstawy survivalu - dużo się działo podczas dzisiejszych zajęć w jednostce patronackiej.

• Język polski inaczej

• Bohaterów "Potopu" Henryka Sienkiewicza mogliśmy oglądać w nowej, nieco odkurzonej odsłonie w spektaklu w Teatrze Śląskim w Katowicach.

• Szkolna drużyna badmintona

• Po raz kolejny prezentujemy naszą szkolną drużynę badmintona, która świetnie spisała się w rejonowych zawodach w Zabrzu. Reprezentanci Hoovera awansowali do finału turnieju, gdzie po zaciętej walce musieli uznać wyższość drużyny z zabrzańskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 3.

• Kolejni mistrzowie w Hooverze

• Wśród uczniów naszej szkoły możemy znaleźć wielu wybitnych sportowców. Należą do nich także Drużynowi Mistrzowie Śląska w podnoszeniu ciężarów- Vadym Dranos i Danylo Borysevych - gratulacje!

• Światowy Dzień Liczby Pi

• 14 marca obchodzimy Światowy Dzień Liczby Pi. Świętujemy również w Hooverze.

Nasi uczniowie przygotowali plakaty na temat liczby pi. Ale nie zabrakło też słodkich akcentów, umilających przerwy. Oczywiście wszystko utrzymane w matematycznym klimacie.

• Zwycięstwo w miejskim turnieju badmintona

• Nasi reprezentanci wygrali miejski turniej badmintona i awansowali do rejonowego etapu. Gratulacje!

Dziewczyny odpadły z rywalizacji po zaciętej walce.

Zwycięska drużyna grała w składzie: Grzegorz Wrzosek, Piotr Muszalik i Dariusz Smolarz.

• Ostatnie chwile na poligonie zimowym

• Ponoć czas leci szybciej w czasie dobrej zabawy. Dlatego poligon zimowy przemknął w oka mgnieniu.

Dobrneliśmy do końca naszych zimowych zmagań. Na zakończenie, ostatnie zjazdy na stokach i wizyta u ratowników TOPR.

• Żywa lekcja historii

• Żywe lekcje w Hooverze weszly w życie.

Klasa 1A (OPW) wzięła udział w żywej lekcji historii w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

• Praktyka zawodowa "Pigułka"

• Klasa 3B brała udział w praktyce zawodowej "Pigułka" w firmie symulacyjnej "Most". Uczniowie mieli okazję poznać zasady działalności spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

• Maturzyści w MCK-u.

• Nasi maturzyści wybrali się na spektakl "Kolumbowie" do Miejskiego Centrum Kultury. Inscenizacja przybliżyła nam historię pokolenia skazanego i straconego przez okrutny los.