• 3a na zajęciach szkoleniowych w Bytomiu

• Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny klasa 3A OPW spędziła na zajęciach szkoleniowych w jednostce patronackiej w Bytomiu.

Dzisiaj w programie: czynności przygotowawcze do strzelania, strzelanie, wybór miejsca i maskowanie stanowiska ogniowego

• Dzień Amerykański - wyniki

• Dni Amerykańskie pod hasłem HOOVER IS FIT trwają nadal. Dziś rozpoczęły się rozgrywki Hoover-ball, które potrwają do piątku.

Znamy już wyniki z wczorajszych popisów sportowych, tanecznych oraz wokalnych!

W kategorii prezentacja sportowa:

1. Klasa 3b
            2. Klasa 2d
            3. Klasa 2b i klasa 2c

W kategorii taniec:

1. Klasa 2c
            2. Klasa 1c
            3. Klasa 2d

W kategorii przyśpiewka:

1. Klasa 1f i klasa 3b
            2. Klasa 3c
            3. Klasa 1c

W klasyfikacji generalnej:

1. Klasa 3b
            2. Klasa 2d
            3. Klasa 3c

Gratulacje

• Szkolny etap tegorocznych Dni Amerykańskich

• Szkolny etap tegorocznych Dni Amerykańskich za nami. Klasy rywalizowały w pokazach tańców amerykańskich, prezentacjach dyscyplin sportowych popularnych za Oceanem, jury oceniało również talenty wokalne uczniów.

Gośćmi specjalnymi imprezy byli trenerzy i zawodnicy Silesia Rebels Katowice - topowej drużyny futbolu amerykańskiego w naszym kraju.

• Porozumienie z fundacją "Garnizon Górnośląski"

• Dziś Pani Dyrektor, w obecności klas OPW, zawarła porozumienie w imieniu naszej szkoły z fundacją "Garnizon Górnośląski", która prowadzi Muzeum Techniki Militarnej i nie tylko. Fundacja ma swoją siedzibę w Zbrosławicach. W ramach porozumienia fundacja zobowiązała się do prowadzenia zajęć dla naszych uczniów na terenie muzeum, angażowanie naszej młodzieży w organizowane pikniki militarne i inne imprezy plenerowe, a także pomóc w organizacji naszych imprez szkolnych np. Dzień Podchorążego.

Młodzież będzie mogła również pomagać w odrestauowywaniu zgromadzonych pojazdów, a najbardziej aktywni będą mogli nauczyć się prowadzić m.in. czołgi, goździki czy inne pojazdy.

• Zapraszamy na wystawę Orzegowskiej Grupy Twórców Kultury "Czapla".

Wśród prezentowanych dzieł będzie można zobaczyć obrazy pracowników naszej szkoły.

• I hope you had and will have a great St. Patrick’s Day!

• W tym roku Dzień Świętego Patryka wypada w niedzielę, dlatego już dziś obchodziliśmy to święto w naszej szkole.Było zielono i radośnie jak na irlandzkie święto przystało. Na przerwach słychać było irlandzkich wykonawców m.in. U2 czy the Cranberries, a uczniowie mogli się wykazać wiedzą dotyczącą Irlandii w e-teście (wyniki już niedługo)

• Srebrny medal

• Po wygraniu półfinału i znakomitym meczu i świetnej postawie naszych zawodników dopiero w finale musieliśmy uznać wyższość przeciwnika z Zabrza ale zabrakło niewiele. Srebrny medal i go go Hoover

• Święto liczby π

• 14 marca to święto liczby π. Dlatego w naszej szkole dziś liczba π rządziła.

Na kiermaszu mogliśmy spróbować przepysznych π-ciast i π-babeczek. Był też konkurs na zapamiętywanie rozwinięcia liczby π . Pisarze mogli wziąć udział w konkursie na π-story czyli opowiadanie z liczbą π w roli głównej. Można również było sobie zrobić zdjęcie w π-ramce.

Zabawa była po prostu πękna.

• IX turniej Debat Historycznych

• Uczniowie klasy 2c, 2d oraz 1a są dzisiaj na IX turnieju Debat Historycznych przygotowując się do przyszłorocznego konkursu organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach.

• Medale Pucharu Polski we Włodawie!

• Brawo Kuba & Kajetan!!!!!!!!!!

W I Pucharze Polski w Zapasach Styl Wolny Kuba Halama 45 kg - zajął drugie miejsce, a  Kajtek Szewczyk, 51 kg - trzecie.

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich!

• Szkolenie narciarskie - dzień 3.

• To dzień był bardzo długi i bardzo aktywny.

Kontynuowaliśmy zajęcia w Tatrach Wysokich i poprawialiśmy nasze techniki zjazdy na nartach. Jednak dzień zakończył o wiele później niż poprzedni. Doskonaliliśmy swoje metody survivalu, jak nam szło... zobaczcie na zdjęciach.

Jeszcze krótka fotorelacja z survivalu

Te zdjęcia możnaby opatrzyć jednym tytułem: czy jesteś pewien, że to co widzisz jest tym, co tam jest ?

• Dni Otwarte w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej

• Z początkiem marca Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej zorganizował dla nas Dni Otwarte. Uczniowie klas o profilu medycznym mogli poznać pracę Szpitala od strony Personelu. Przez 4 dni gościliśmy na Oddziałach Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Pododdziałach Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego oraz Izbie Przyjęć. Oczywiście wszystko odbyło się w warunkach najwyższej ostrożności, tak by nie zakłócić pracy oddziałów oraz spokoju Pacjentów.

Uczniowie zostali przeszkoleni z zakresu epidemiologii i BHP przez nasz Personel, a następnie zaznajomieni z funkcjonowaniem poszczególnych oddziałów przez Oddziałowe i Personel Lekarski

• Szkolenie narciarskie - dzień 2

• Poligon zimowy - dzień drugi. Dziś odbyły się działania w terenie, klasy mundurowe ruszyły w Tatry Wysokie. Młodzież wzięła udział w szkoleniu z technik alpinistycznych.

I jeszcze kilka ujęć z zajęć w terenie naszych klas mundurowych. Druga grupa doskonali swoje techniki narciarskie.