• 3a i 4a OPW na strzelnicy

• Fotki z dzisiejszych zajęć na strzelnicy dla klas 3A i 4A OPW.

W programie: strzelanie z broni krótkiej i długiej, obsługa broni oraz doskonale postaw strzeleckich.

• Hooverowcy wzięli udział w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• 1 marca klasa 1 A OPW oraz poczet sztandarowy naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W czasie obchodów zorganizowanych przez Dyrektora IPN Oddziału w Katowicach dr Andrzeja Sznajdera oraz Proboszcza Rzymskokatolickiej Parafii Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach ks. dr Andrzeja Suchonia nasi reprezentanci wysłuchali koncertu Orkiestry KWK „Wujek” Polskiej Grupy Górniczej i uczestniczyli we mszy świętej w intencji „Żołnierzy Wyklętych”, apelu pamięci oraz złożeniu kwiatów w kaplicy „Golgota Ojczyzny”.

• II b w Teatrze Śląskim na spektaklu „Potop” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego

• Przyjazd Kmicica do Billewiczów, kulig, pojedynek z Wołodyjowskim, pobyt u Radziwiłła, fortel Zagłoby, zdrada Radziwiłła, obrona Częstochowy, rehabilitacja Kmicica przez Jana Kazimierza i jego powrót do Billewicz oraz spotkanie z Oleńką, czyli kluczowe sceny z lektur w połączeniu z warstwą muzyczną i wyjątkową scenografią dało nowy, zaskakujący efekt.

• Forum Doradztwa Zawodowego w CKZIUWŚL w Zabrzu

• Uczniowie klasy 1c, 1e, 2c, 3c uczestniczyli w warsztatach i wykładach z zakresu zawodów obszaru medyczno-społecznego podczas Forum Doradztwa Zawodowego w CKZIUWŚL w Zabrzu Medycznej Szkoły Policealnej Województwa Śląskiego im. prof. Antoniego Cieszyńskiego w Zabrzu.

Tematyka warsztatów i wykładów:

• Rozpoczynanie własnej działalności medycznej na rynku usług medycznych
            • Auto prezentacja od A do Z – jak się przygotować do rozmowy w sprawie pracy?
            • Przygotowanie profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych
            • Czy ten pomysł na biznes ma szansę wypalić?
            • Skaner wewnątrz ustny – możliwości jego zastosowania.
            • Profilaktyka jamy ustnej i metody jej zastosowania.
            • Rola masażu dla zdrowia organizmu człowieka.
            • Techniki stosowane w terapii zajęciowej.
            • Techniki dentystyczne.
            • Elektrodiagnostyka w medycynie.

• Chłopaki z Hoovera mistrzami Rudy Śląskiej w badmintona

• Hoover w męskim wykonaniu został mistrzem Rudy Śląskiej w badmintona i obronił tytuł sprzed roku. A Grzegorz Wrzosek i Dariusz Smolarz nie stracili nawet seta.

Za dwa tygodnie grają zawody na szczeblu rejonowym.

Udział w zawodach o mistrzostwo Rudy Śląskiej w fazie grupowej zakończyły dziewczyny, które dały z siebie wszystko i za dzielną postawę należą im się brawa.

• Koło humanistyczne na Rajzy w Zabrzu

• Nasze Koło humanistyczne jest aktywne nawet w niedzielę. Wczoraj czyli 25 lutego, członkowie Koła mieli okazję poznać historię osiedla robotniczego podczas Rajzy po Borsigwerku i Kaplicy Tajemnic w Zabrzu.

• Klasa ratownicza prowadzi zajęcia dla klas ósmych w SP 41

• Uczniowie naszej szkoły z klasy 1 ratowniczej byli na zajęciach z pierwszej pomocy w Szkole Podstawowej nr 41 gdzie  pod czujnym okiem ratownika medycznego pokazywali klasom 8 jak przeprowadzać resuscytację krążeniowo oddechową i spisali się znakomicie.
          • Lekcja wf na łyżwach

• Czy zajęcia wychowania fizycznego muszą zawsze odbywać się na sali gimnastycznej?

Nie!

Dziś udowodniła to klasa 1f, która ćwiczyła jazdę na łyżwach ⛸️⛸️na naszym rudzkim Burloch Arena. Niektórzy byli na łyżwach po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni😍

• 2a ponownie w jednostce w Bytomiu

• Kolejne zajęcia klasy 2A OPW w jednostce patronackiej w Bytomiu. Dzisiaj szyk marszowy i patrolowy, ochrona przed skażeniami chemicznymi, ćwiczenia strzeleckie oraz pierwsza pomoc.

• Dzień Języka Ojczystego

•

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodziliśmy rozwiązując zadania w ramach zabaw językowych  "Potyczki z polszczyzną". Było intensywnie, wesoło, a nawet zaskakująco.

• Zawody koszykówki

• Niestety, w tym roku nie udało się wyjść z grupy do finału, ale zaangażowanie było, jak zawsze, na najwyższym poziomie. Naprzód Hoover 🅓︎🅩︎🅘︎🅔︎🅚︎🅤︎🅙︎🅔︎ Ⓜ︎Ⓐ︎Ⓣ︎Ⓤ︎Ⓡ︎Ⓩ︎Ⓨ︎Ⓢ︎Ⓣ︎Ⓞ︎Ⓜ︎ 🅩︎🅐︎ Ⓘ︎Ⓒ︎Ⓗ︎ 🅦︎🅐︎🅛︎🅚︎🅔︎ Ⓦ︎ 🅞︎🅢︎🅣︎🅐︎🅣︎🅝︎🅘︎🅒︎🅗︎ Ⓩ︎Ⓐ︎Ⓦ︎Ⓞ︎Ⓓ︎Ⓐ︎Ⓒ︎Ⓗ︎ 🅚︎🅞︎🅢︎🅩︎🅨︎🅚︎🅞︎🅦︎🅚︎🅘︎.

• Studniówka 2024

• Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. H.C. Hoovera w Rudzie Śląskiej bawili się w piątkowy wieczór w restauracji Adria, w dawnym pałacu Ballestremów. Było elegancko, wytwornie i z humorem. Taki bal jest tylko raz....
            Reszta artykułu i zdjęcia w linku

• Żakinada 2024

• W piątek 16 lutego naszą szkołę przejęli maturzyści. Przy dźwiękach tańca hula graliśmy w Twistera, Darts, piliśmy wyrafinowane drinki,  tańczyliśmy limbo oraz mogliśmy liczyć na nowy makijaż

Polonez odtańczony przez wszystkich Hooverowców, a potem belgijka zakończyły dzisiejszą żakinadę. Następny punkt dzisiejszego dnia to studniówka.

Życzymy wszystkim u͜͡d͜͡a͜͡n͜͡e͜͡j͜͡ z͜͡a͜͡b͜͡a͜͡w͜͡y͜͡