• Ćwiczenia "WSPÓŁPRACA 23"

• W sobotę 9.12 reprezentacja Hoovera wzięła udział w ćwiczeniach pod kryptonimem "WSPÓŁPRACA 23". Było MEGA. Pogoda nam nie dopisywała ze względu na mróz i opady śniegu, ale nikt się nie poddał a nasi uczniowie dali z siebie 110%!

• 2a na zajęciach w OPW

• Kolejne zajęcia OPW w jednostce patronackiej w Bytomiu, tym razem klasa 2A szkoliła się w zimowej scenerii Dzisiaj taktyka oraz ćwiczenia strzeleckie.

• Cały świat opanowały Mikołaje.

Tak też się stało w naszej szkole. Każdy mógł dziś paradować w czapce Mikołaja lub z innym akcentem świątecznym. Słychać było Last Christmas oraz inne świąteczne piosenki. Jednak wszyscy uczniowie najbardziej cieszyli się ze słodkiego poczęstunku, który dostali od TEGO Mikołaja .

• Charytatywny Bieg Mikołajów

• Za nami kolejna edycja Charytatywnego Biegu Mikołajów z Fundacją Aktywni My. Dochód z tegorocznej imprezy zostanie przeznaczony na leczenie, rehabilitację i sprzęt medyczny dla braci bliźniaków Piotrusia i Maciusia.

Wśród uczestników biegu (w tym roku odbył się on na stadionie MOSiR-u) nie zabrakło również licznej reprezentacji Hoovera

• Echa Dnia Wolontariusza

• Dzień Wolontariusza za nami, a my pełni dumy chwalimy się naszymi sukcesami! 💪🌟 Dzięki zaangażowaniu i wspólnemu wysiłkowi udało nam się osiągnąć wiele wspaniałych rzeczy. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i razem tworzymy lepszy świat! 🤝 #SukcesyWolontariatu #Duma

• 4b na wystawie "Body Worlds & the Cycle of Life"

• 30.11.

Dziś klasa 4B przeniosła się w fascynujący świat anatomii na wystawie 'Body Worlds'! Eksponaty zapierające dech w piersiach, głębokie dyskusje i mnóstwo śmiechu - to był dzień, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

• Prelekcje i spotkania

• Dziś klasy trzecie uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami policji. Spotkanie poświęcone było problemowi handlu ludźmi.

W czasie spotkania uczniowie poznali definicję kodeksową, formy wykorzystywania ludzi oraz kary jakie za te przestępstwa obowiązują. Dowiedzieli się również jaką rolę odgrywa w tym procederze nasz kraj.

Dzisiaj odbyły się również w naszej szkole warsztaty dla maturzystów prowadzone przez mgr Agnieszkę Michel z WSB.

Jak zaplanować przyszłość, czyli dobór uczelni, formy studiów, łączenie pracy i studiów i jak uzyskać dodatkowe kwalifikacje - to temat wtorkowych zajęć.

• Projekt Szkoła Patriotów. Mamy Certyfikat!

• 27 listopada podczas gali w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach otrzymaliśmy certyfikat Szkoły Patriotów. Dostaliśmy również ziarno niepodległości, którym jest nim specjalna odmiana fasoli – „fasola niepodległości”. Co istotne, za jej posiadanie w czasie zaborów, groziły represje. Spożywano ją m.in. w czasie wigilii Bożego Narodzenia.

Zadaniem szkoły , która przystąpiła do projektu było przypomnienie ważnego wydarzenia historycznego w swojej miejscowości lub znalezienie bohatera, który żył, bądź nadal żyje w najbliższej okolicy.

My Objęliśmy pieczę nad Pomnikiem Powstańców Śląskich, upamiętniającym mieszkańców Orzegowa poległych w trzech Powstaniach Śląskich, co daje nam, jako społeczności szkolnej, możliwość stania się częścią większej całości i uczestniczenia w historii nie tylko z pozycji obserwatora. Wzrost świadomości narodowej jest również bardzo istotny w świecie, w którym coraz bardziej tracą na znaczeniu ważne wartości.

• ŚWIĘTO SZKOŁY - DZIEŃ PODCHORĄŻEGO

•  24 listopada społeczność Hoovera uroczyście obchodziła "Dzień Podchorążego", nawiązujący do 160 rocznicy Powstania Styczniowego. Dzień Podchorążego w naszym liceum świętujemy  od lat. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Wyróżnionym kadetom nadano wyższe stopnie. Po raz pierwszy tę uroczystość  zorganizowaliśmy  w hali sportowej MOSiR-u w Nowym Bytomiu.

Druga część obchodów odbyła się pod pomnikiem Jadwigi Markowej, gdzie odczytano Apel Poległych.

Uroczystość zakończył capstrzyk w ogrodach Śląskiego Teatru Impresaryjnego.

• Szkolenie dla klas mundurowych

• Dzisiaj odbyły się warsztaty, które prowadziła wykładowczyni WSB. Młodzi kadeci dowiedzieli się o możliwościach, jakie dają studia oraz zapoznali się z pracą w policji i straży granicznej.

• 2d w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej

• Dzisiaj chcieliśmy się podzielić odczuciami z naszego wyjścia do poradni psychologiczno-pedagogicznej, które miało miejsce w ostatni piątek, 17.11.2023r. .Jako klasa o wysokim zainteresowaniu psychologią bardzo byliśmy zaintrygowani i ciekawi rozmowa z dyrektorem tej placówki. Na początku rozmawialiśmy o przeprowadzaniu diagnozy psychologicznej u dzieci, a także zostały nam pokazane pomoce oraz różne przydatne metody. Dyrektor opowiedział nam również jak pracuje się z dziećmi z różnymi schorzeniami lub zaburzeniami. Dowiedzieliśmy się również z czym wiąże się praca psychologa a także z czym trzeba się mierzyć na co dzień. Teraz już wiemy ze sam wywiad z dzieckiem nie zajmuje tyle czasu ile godzinna analiza i diagnostyka. Czynnie zadawaliśmy mnóstwo pytań a na każde z nich dostawaliśmy konkretne odpowiedzi jak i własne spostrzeżenia. Wiedzieliście ze zabawy na placu zabaw są bardzo ważne ponieważ wpływają na prawidłowy rozwój układu nerwowego a co za tym idzie również mózgu? My już to wiemy...

• Koło historyczne na przedstawieniu w Teatrze Wyspiańskiego

• Członkowie naszego Kółka Humanistycznego w sobotę 18.11.2023 r. mieli okazję zobaczyć spektakl „On wrócił” w reżyserii Roberta Talarczyka w Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Scenografia, światła, muzyka i aktorzy- a w ich szeregach genialny w roli Führera  Artur Święs- dostarczyły nam sporo emocji.  Przedstawienie zdecydowanie skłania do refleksji na temat społeczeństwa.