• Poznajemy Polskę - Wrocław

• Klasa 2C zwiedza Wrocław. Pogoda i humor dopisały. W pierwszym dniu uczniowie odwiedzili: ZOO , Uniwersytet Wrocławski, wyspy odrzańskie, Ostrów Tumski, Halę Stulecia oraz zobaczyli pokaz Fontanny Multimedialnej. Dzisiaj zwiedząją Stary Rynek, Muzeum Pana Tadeusza a także Hydropolis. Wycieczka została dofinansowana ze środków programu Poznaj Polskę.

• Dzień Kadeta

• Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kadeta. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, na którym wręczono dyplomy dla wyróżniających się kadetów Oddziałów Przygotowania Wojskowego.

• Delegacja u sierżanta Zbigniewa Kurnika

• Delegacja Hoovera wybrała się w odwiedziny do sierżanta Zbigniewa Kurnika - legendy naszych wyjazdów szkoleniowych. Okazją do wizyty był zbliżający się Dzień Weterana Misji Zagranicznych.

• Sukces w Konkursie językowym Fox

• Nasi uczniowie odnieśli sukces w tegorocznym konkursie językowym Fox.

W obu kategoriach (Eagles oraz Lions) nasza szkoła zajęła drugie miejsce w mieście. W kategorii Eagles Grzegorz Wrzosek z klasy 3A zajął również trzecie miejsce indywidualnie w mieście! Na sukces zapracowali także: Natalia Skudlik (1D), Katarzyna Nowak (1D), Emilia Burdzik (1D), Łukasz Weber (1D) oraz Emilia Wardenga (2A). Gratulujemy!

• Konkursie wiedzy o polskim parlamentaryzmie

• Drużyna w składzie Grzegorz Wrzosek, Mateusz Zgraj, Miłosz Pietrzak oraz Piotr Konarski brali dziś udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy o polskim parlamentaryzmie organizowanym przez Posła na Sejm RP M. Wesołego. Gratulujemy wyróżnień!

• Obchody wybuchu III Powstania Śląskiego

• Miejskie obchody rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego pod Pomnikiem Obrońców Ojczyzny w Orzegowie z udziałem władz miasta, parlamentarzystów oraz pocztu sztandarowego i plutonu reprezentacyjnego Hoovera.

• Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - uroczystości miejskie z udziałem reprezentacji Hoovera w Kochłowicach w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej i pod pomnikiem Obrońców Ojczyzny.

• Relacja z Dnia Otwartego w Hooverze

• Dzień Otwarty w Hooverze już za nami. Tak jak zapowiadaliśmy był to dzień pełen atrakcji i wrażeń. Odwiedzający nas uczniowie szkół podstawowych mogli na własnej skórze przekonać się jakie dodatkowe zajęcia oferujemy w klasach o poszczególnych profilach.

Dziękujemy za tak liczną obecność i - mamy nadzieję - do zobaczenia we wrześniu w klasach pierwszych.

• 21 kwietnia - Dzień Otwarty w Hooverze

• DYREKTOR , GRONO PEDAGOGICZNE ORAZ UCZNIOWIE

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. H.C.HOOVERA

W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH

NA

DZIEŃ OTWARTY

21 KWIETNIA

I TURA  10.00 – 12.00

LUB

II TURA 13.00 – 17.00

W programie:

• POKAZ SZTUK WALKI
            • POKAZ MUSZTRY PARADNEJ I SAMOOBRONY ( GODZ. 11.30 I 13.30)
            • UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JĘZYKOWYCH
            • ZWIEDZANIE BUDYNKU SZKOŁY
            • POKAZ  KLAS RATOWNICZYCH I POŻARNICZYCH (ratowanie
              z wypadku godz.11.00  oraz 14.00)
            • PUNKT INFORMACYJNY ZWIĄZANY Z REKRUTACJĄ DO SZKOŁY ŚREDNIEJ
            • PREZENTACJA   V PUŁKU CHEMICZNEGO (rozkładanie i składanie broni)
            • PRZEDMIOTOWE LEKCJE OTWARTE
            • PREZENTACJA FILMU
            • WARSZTATY KLASY OGÓLNEJ (malowanie w plenerze, warsztaty psychologiczne, zajęcia manualne )
            • ZAJĘCIA POKAZOWE NA WIRTUALNEJ STRZELNICY SPORTOWEJ
            • TOR SPRAWNOŚCIOWY
            • PREZENTACJA WOZÓW SŁUŻB MUNDUROWYCH
          • Spotkanie autorskie z Martą Fox w Stacja Biblioteka

• W poniedziałek 17 kwietnia 2023 r. o godz. 11.00 w Stacji Biblioteka w Rudzie Śląskiej odbyło się spotkanie autorskie z Martą Fox.
            Marta Fox – to polska poetka, powieściopisarka i eseistka, urodzona w Siemianowicach Śląskich. W swoich publikacjach porusza problemy dzieci i młodzieży związane głównie z dojrzewaniem emocjonalnym. W spotkaniu autorskim uczestniczyła klasa 3c o profilu artystyczno- społecznym.
            Tematem spotkania była twórczość pisarki, jej działalność zawodowa i kulturalna oraz promocja najnowszej książki dla młodzieży pt. „Moja Ołowianko, klęknij na kolanko”. Uczniowie klasy 3c chętnie zadawali pytania i brali udział w dyskusji.

• Uczniowie Hoovera w zawodach ratowniczych

• Nasza drużyna ratownicza w składzie Weronika Wojtal (2C), Patrycja Gloc (3B) i Kacper Pilarczyk (3B) pierwszy raz wzięła udział w Konkursie z Pierwszej Pomocy organizowanym przez Wyższą Szkołę Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. W zawodach wystartowało ogółem 29 zespołów z województwa śląskiego oraz małopolskiego. Zadania były zróżnicowane począwszy od wypadku komunikacyjnego z udziałem kobiety w ciąży skończywszy na teście wiedzy. Nasza drużyna zdobyła 1. miejsce w w/w teście, a w klasyfikacji ogólnej uplasowała się na 10. miejscu.

• Ważna choć trudna lekcja historii

• Niezwykle trudna lekcja historii już za nami. Uczniowie z klas 2a, 2b, 2c, 3b i 3c zwiedzali dziś były hitlerowski obóz zagłady Auschwitz Birkenau. Nie zapomnieliśmy o oddaniu hołdu zmarłym w tym okrutnym miejscu.

• Zajęcia w Akademii Śląskiej w Katowicach

• Akademia Śląska w Katowicach w ramach Dnia Otwartego zorganizowała bardzo ciekawe warsztaty i zajęcia praktyczne, na które zaproszenie dostali nasi uczniowie.

Klasy ratunkowe wzięły udział w prezentacji karetki, warsztatach "nowe życie starego t-shirtu", wykładach tematycznych a także zajęciach praktycznych z wykorzystaniem googli VR i innych nowoczesnych technologii.

• Bistro "Po dzwonku"

• Uczniowie naszej szkoły nie muszą przejmować się zabraniem drugiego śniadania z domu.

Bistro "Po dzwonku" dba o to, żeby nasi uczniowie i nauczyciele mieli dużo sił i energii do pracy na lekcjach.