• Sukces siatkarzy Hoovera

• W tym tygodniu reprezentacja naszej szkoły w siatkówce wywalczyła w finale zaszczytny brązowy medal i 3 miejsce w mieście.

Bardzo się cieszymy i gatulujemy zarówno drużynie jak i trenerowi.

• "Badamy stopień zanieczyszczenia powietrza SO2 na podstawie skali porostowej."

•

Badania prowadzone na obszarze Parku krajobrazowego "Fazaniec" oraz terenie szkoły IV L. O. im. H.C. Hoovera. Młodzież klas II i III brała udział zajęciach terenowych na podstawie autorskiej ścieżki przyrodniczej.

Innowacyjność zajęć polega na tym, że uczniowie nie tylko uczą się na temat przyczyn, skutków i sposobów walki z zanieczyszczeniami powietrza w ich regionie, ale sami biorą udział w badaniu zanieczyszczenia powietrza, pracując na podstawie kart pracy opracowanych przez nauczyciela. Następnie porównują swoje dane w grupach.

W badania zaangażowane są również rodziny, ponieważ uczniowie mają za zadanie przekazanie im swojej wiedzy i przeprowadzenie dodatkowych badań na terenie własnych ogródków lub osiedli. Wnioski z pracy społeczności szkolnej omawiane były na lekcjach geografii oraz w trakcie Dnia Ziemi w szkole. Powstała wtedy też gazetka informacyjna o potrzebie ochrony powietrza. Z inicjatywy Samorządu Szkolnego zakupiono stojak na rowery przed szkołę.

• Relacja z koszykarskich zmagań w hali MOSiR-u

• Tym razem koszykarski finał nie dla nas, ale dziękujemy za heroiczną walkę do końca. Zwycięstwo nad "Morcinkiem", porażka po dogrywce z "Mickiewiczem" to bilans turnieju rozegranego w hali MOSiR-u. Za rok okazja do rewanżu!

• Projekt "Mistrzyni Szymborska"

• Dzisiaj odbyły się pierwsze warsztaty w ramach realizacji projektu „MISTRZYNI SZYMBORSKA”. Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z biografią poetyki i próbowali odgadnąć, jaką osobą była Wisława Szymborska. Efektów pracy szukajcie na korytarzach!

• Uczciliśmy rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie

• Rok temu świat obudził się w nowej, wojennej rzeczywistości... W rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę, polscy i ukraińscy uczniowie Hoovera przygotowali wzruszającą uroczystość wypełnioną patriotycznymi pieśniami i wierszami.

• Z wizytą w orzegowskiej Galerii "Czapla"

• Z zaproszenia do orzegowskiej Galerii "Czapla" skorzystała klasa 4ap. Podziwialiśmy obrazy naszej nauczycielki plastyki, p. Ewy Ambroziak i poznawaliśmy kulturę i tradycję regionu.

• 23.02 - Światowyi Dzień Walki z Depresją.

• Uświadamiamy w Światowy Dzień Walki z Depresją.

Jeśli zauważasz któreś z poniższych objawów u siebie, zachęcamy- zgłoś się po pomoc. W szkole działa pedagog i psycholog, którzy pozostają do waszej dyspozycji.

Jeśli obawiacie się, że ktoś z waszych bliskich może cierpieć na depresję- nie pozostajcie obojętni, reagujcie.

• Wernisaż wystawy w galerii "Czapla"

• Nasza szkoła to nie tylko klasy mundurowe, ale również aktywnie działające klasy społeczno-artystyczne.

Natomiast nauczyciele Hoovera mają różne talenty i realizują się również poza szkołą. W galerii "Czapla" odbył się wernisaż kolejnej wystawy obrazów p. Ewy Ambroziak. Zapraszamy do odwiedzenia orzegowskiej galerii.

• Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

• Nasi uczniowie wśród zwycięzców I etapu Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych w ramach projektu "Lekcje z ZUS". Teraz Grzegorz Wrzosek, Marta Szybko i Natalia Malczewska stworzą zespół, który powalczy w kolejnym etapie. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

• Walentynkowo w Hooverze

• U nas było dzisiaj śpiewająco i charytatywnie.  Walentynkowy konkurs "Jaka to melodia?" dostarczył wiele emocji. Po zaciętej walce pierwsze miejsce zajęła reprezentacja klasy 3C, która wyprzedziła drużyny z klas 4AP i 2B. Gratulujemy i dziękujemy za wsparcie akcji charytatywnych!

• Sukces w piłce ręcznej

• Prezentujemy jeszcze jeden sportowy sukces naszej uczennicy: piłkarki ręczne Zgody Bielszowice (z Karoliną Małek w składzie) awansowały - z kompletem zwycięstw - do najlepszej ósemki Mistrzostw Polski. Trzymamy kciuki za sukces w kolejnym turnieju!

• Srebrny medal w Pelplinie dla uczennicy Hoovera

• Nasza uczennica Patrycja Cuber ze srebrnym medalem Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek.

Areną zmagań zawodniczek i zawodników były maty w Pelplinie w województwie pomorskim. Gratulacje!

• Zbiórka na rzecz walczącej Ukrainy

• OSP Ruda Śląska organizuje kolejną zbiórkę na rzecz walczącej Ukrainy. Nasze liceum - w którym prowadzimy klasy pożarnicze - włączyło się do tej akcji. Liczymy na Wasze wsparce!