• Niezbędnik na wrześniowy obóz szkoleniowy

• Wykaz sprzętu ogólnego niezbędnego na obóz wojskowy:

1. CIEPŁY ŚPIWÓR

2. plecak ok 60 l

3. pełne umundurowanie

4. latarka (najlepiej czołówka)

5. strój sportowy /dres

6. wygodne buty

7. kurtka przeciwdeszczowa

8. rękawiczki

9. czapka

10. manierka / butelka na napój

11. zeszyt, długopis

12. apteczka z indywidualnymi środkami medycznymi: witaminy, leki przeciw przeziębieniowe, leki przeciwbólowe, woda utleniona, bandaż elastyczny, bandaż płócienny, plastry z opatrunkami, gazy jałowe oraz leki indywidualne)

13. mały ostry nóż

14. worki foliowe na śmieci

15. kubek i menażka

16. SPRYT I HART DUCHA!

• Obchody Święta Wojska Polskiego

• 25 sierpnia Wojskowe Centrum Rekrutacji w Chorzowie zorganizowało obchody Święta Wojska Polskiego. Uroczystość zaszczycili prezydenci ościennych miast. Wręczono awanse, medale i wyróżnienia. Pani Dyrektor Iwona Luszczak otrzymała ryngraf za wieloletnią współpracę z WCR. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wchodzący w skład pocztu sztandarowego.

• PROJEKT OBYWATELSKI 2024

• Bardzo prosimy o głosy na zadanie małe nr 54   Głosowanie od 04. - 10.09.2023r

54.Budowa bieżni lekkoatletycznej do skoku w dal wraz z dodatkową infrastrukturą oraz odbudowa, od północnej strony szkoły, ogrodzenia panelowego

• Zebrania z rodzicami klas I roku szkolnego 2023/24

• Zapraszamy na zebranie organizacyjne rodziców/opiekunów uczniów klas I roku szkolnego 2023/24 w dniach:

28.08.2023

1A Oddział Przygotowania Wojskowego (klasa wojskowa) - godzina 17.00

1B i 1D Oddział Policyjny  - godzina 18.30

29. 08.2023

1F - Oddział Ogólny  - godzina 17.00

1C i 1E - oddział ratowniczy oraz ratowniczo-pożarniczy - godzina 18.00

• Terminy egzaminów poprawkowych

• 21.08.2023 - egzamin ustny maturalny

22.08.2023 - egzamin pisemny maturalny ( wszystkie przedmioty)

23.08 2023 - j. polski, j.angielski, j. francuski ( 1 uczeń)

24.08.2023 - matematyka

25.08.2023 - biologia, chemia. j. francuski (pozostali)

Powyższe egzaminy rozpoczynają się o godzinie 9:00

• Wycieczka do Warszawy w ramach programu "Poznaj Polskę"

• W dniach 19-21. czerwca  braliśmy  udział w wycieczce do Warszawy. Została ona zorganizowana i dofinansowana w ramach programu Poznaj Polskę. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowym, na którym zasiedliśmy na trybunach, w szatni piłkarzy oraz w sali konferencyjnej. Później przeszliśmy Mostem Świętokrzyskim do Centrum Nauki Kopernik, w którym przez świetną zabawę poznawaliśmy świat nauki. Na koniec odwiedziliśmy efektowne Ogrody Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Drugi dzień rozpoczęliśmy wizytą w Muzeum Narodowym, gdzie podziwialiśmy polskie malarstwo i średniowieczną sztukę sakralną. Potem przeszliśmy ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście na Rynek Starego Miasta. Po drodze minęliśmy Pałac Prezydencki, przystanęliśmy na Skwerze Hoovera i podziwialiśmy Zamek Królewski. W Muzeum Marii Skłodowskiej- Curie dowiedzieliśmy się wiele o życiu i pracy naszej noblistki. Po południu odpoczęliśmy w pięknych Łazienkach Królewskich. Wieczorem udaliśmy się do Parku Fontann. Wracając podziwialiśmy oświetlone i tętniące życiem ulice Warszawy. Trzeciego dnia udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego,  w którym przenieśliśmy się do walczącej o wolność stolicy. Przez piękny Ogród Saski przeszliśmy pod Grób Nieznanego Żołnierza i na Plac Piłsudskiego. Zwiedzanie Warszawy zakończyliśmy w bogatych  komnatach Zamku Królewskiego. Czas wycieczki był wspaniałym zwieńczeniem naszej pracy w kończącym się roku szkolnym.

• Konkurs wakacyjny - Wakacyjna GeoFotka

• Katedra Geologii Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach organizuje trzecią edycję konkursu Wakacyjna GeoFotka. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat geologii poprzez podniesienie zainteresowania przyrodą nieożywioną w okresie wyjazdów wakacyjnych.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Atrakcyjne nagrody rzeczowe zostaną rozdzielone w 2 kategoriach: „Najlepsze zdjęcie obiektu geologicznego” oraz „Najciekawszy opis do zdjęcia”.

Termin przesyłania prac upływa 30 września 2023 r. Prace konkursowe należy nadsyłać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie organizatora

REGULAMIN-Wakacyjna-Geofotka-2023.pdf

• Obchody Dnia Patrona

• W końcu! Po przymusowej przerwie wywołanej obostrzeniami COVID-owymi wracamy do tradycji. Dziś znów mogliśmy świętować Dzień Patrona. Przenieśliśmy się w czasy Hoovera - prezydenta USA i przede wszystkim wielkiego społecznika i przyjaciela Polski. To był dzień pełny nauki, ale przede wszystkim zabawy.

Gratulacje dla laureatów konkursów, podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie wydarzenia.

• Rekrutacja trwa!

• Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. W jaki sposób zapisać się do wymarzonej szkoły? Wystarczy kliknąć w poniższy link:

Przypominamy już 2 czerwca odbędzie się obowiązkowy test sprawności fizycznej do oddziału OPW
            (dla wszystkich kandydatów nie tylko z I wyboru)

Zapraszamy do Hoovera! Czekają na Ciebie: Oddział Przygotowania Wojskowego (certyfikowany przez MON), klasa policyjna, klasa ratowniczo - strażacka oraz klasa ogólna (nowość).

Dołącz do nas!