• Dni Amerykańskie 2022

• Kosmiczny finał tegorocznych Dni Amerykańskich Gościmy w Stacja Biblioteka, gdzie na uczniów czekają ciekawe zajęcia warsztatowe oraz wystawa From Moon To Mars

• Warsztaty w ramach studenckiego projektu socjalnego

• W ramach działań projektowych studenci III roku pracy socjalnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. przeprowadzają zajęcia warsztatowe dla uczniów klasy 1C z zakresu tematyki pomocy społecznej.

Zajęcia przeprowadzą Grzegorz Kuras, Joachim Świątek (absolwenci Hoovera)

• Projekt Erasmus plus - Szwecja marzec 2022

• Uczniowie Hoovera w ramach projektu Erasmus plus od 19 - 26.03.22 spotykają się z uczniami z Hiszpanii, Grecji, Czech i  Szwecji . Gospodarzem tym razem jest Szwecja

Po przylocie do Malmo uczniowie wraz z nauczycielami udali się na zwiedzanie Kopenhagi. W czasie 5-godzinnego spaceru zobaczyli Małą Syrenkę Andersena, zamek królewski Amalienborg, kościół Fryderyka oraz, jak przystało na szkołę mundurową, z zainteresowaniem przyglądali się zmianie wart.

Na pełną relację zapraszamy do zakładki Projekty w Hooverze

Erasmus plus-Szwecja

• Już 14 marca zaczynamy warsztaty dla klas społecznych przy współpracy Uniwersytetu SWPS

• Profil społeczny

Uczniowie klas społecznych biorą udział w projekcie Akademia Tutorów Wolontariuszy pod patronatem Uniwersytetu SWPS.

Kto to jest tutor/ka:

- potrafi zadawać pytania,

- ma empatię i wsparcie,

- inspiruje,

- cechuje się uważnością.

Zastanów się czy… masz 100 pomysłów na siebie, albo nie masz żadnego?

… zastanawiasz się jak osiągnąć cel?

… wciąż nie masz czasu?

… ciągle odkładasz sprawy na później?

… nie potrafisz zmotywować się do działania?

Ty też możesz przystąpić do tego projektu!

Od 14 marca ruszają warsztaty rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne.

Na zajęciach będziemy rozwijać następujące umiejętności:

- nawiązywania pozytywnych relacji z grupą rówieśniczą,

- poznania samego siebie,

- poznania swoich mocnych i słabych stron,

- budowania poczucia własnej wartości,

- przełamywania nieśmiałości,

- radzenia sobie w trudnych sytuacjach,

- i wiele innych.

• Zajęcia w OSP

• Nasi pożarnicy zdobywają kolejne stopnie wtajemniczenia w trudnej sztuce gaszenia pożarów i użycia sprzętu gaśniczego. Z wyrazami uznania dla Członków OSP i ich nauczycieli.