• Lekcja w Stacja Biblioteka

• Nauka w naszej szkole odbywa się nie tylko w szkolnych klasach. Klasa 2B odwiedziła Stację Biblioteka gdzie zapoznali się z tajnikami pracy bibliotekarza oraz poznali warsztat pracy biblioteki "od kuchni".

• Obchody Dnia Podchorążego

• Covid wymusił wiele zmian w naszych życiach. W życiu naszej szkoły najważniejszą zmianą była konieczność rezygnacji z obchodów Dnia Podchorążego.

Po covidowej przerwie Dzień Podchorążego znów w listopadzie. Ślubowanie klas pierwszych, nadanie awansów na wyższe stopnie kadetom klas mundurowych, wyróżnienia dla uczniów klas społecznych i artystycznych, następnie przemarsz pod orzegowski pomnik ku czci obrońców Ojczyzny i Apel Poległych. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Michał Pierończyk - Prezydent Rudy Śląskiej , wiceprzewodniczący Rady Miasta Witold Hanke, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z naszą placówką. Dziękujemy również licznie przybyłym rodzicom. Na zakończenie Dnia Podchorążego nie zabrakło żołnierskiej grochówki oraz ogniska połączonego z pieczeniem kiełbasek.

• Odwiedziny w Szkole Podstawowej nr 16

• O tym, że Hoover jest najlepszą szkołą z pewnością wiedzą wszyscy jego uczniowie. Ale warto dzielić się tą wiadomością i zachęcać młodych kadetów do wstąpienia w mury naszej szkoły.
            Dlatego uczniowie klas mundurowych gościli z wizytą w Szkole Podstawowej nr 16 i opowiadali o szkole i jej zaletach.

• Uroczystość wręczenia promes dotacji celowej dla ochotniczych straży pożarnych

• 22 listopada 2022 roku odbyła się uroczystość wręczenia promes dotacji celowej dla ochotniczych straży pożarnych na zakup sprzętu dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu miasta Ruda Śląska. Środki zostały przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach dotacji na zadanie publiczne pod nazwą „przygotowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych do działań ratowniczo – gaśniczych”.

W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnuchowicach wręczono 19 promes na ogólną kwotę 66 600,00 zł.

Dzięki dotacji jeszcze w tym roku Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze będą mogły przeznaczyć dodatkowe środki na sprzęt do przeprowadzania zawodów sportowo-pożarniczych, umundurowanie i wyposażenie osobiste dla członków MDP oraz sprzęt teleinformatyczny wykorzystywany w procesie szkolenia. Z miasta Ruda Śląska wręczono promesę MDP na kwotę 2.600 zł.

W obchodach udział wzięli: Pani Bożena Borys - Szopa Posłanka na Sejm RP, Pan Jerzy Polaczek Poseł na Sejm RP, Pani Dorota Tobiszowska senator RP, Pan st. bryg. Rafał Świerczek Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Pan st. bryg. Piotr Szojda Komendant Miejski PSP w Tychach, Pan st. bryg. Andrzej Małysiak Komendant Miejski PSP w Rudzie Śląskiej, Pan st. bryg. Olgierd Koźmiński, Pan bryg. Jacek Szczypiorski Komendant Miejski PSP w Siemianowicach Śląskich.

Zdjęcia: mł. bryg. Wojciech Chojnowski oraz KM PSP Ruda Śląska

• Rozgrywki piłki ręcznej

• Pierwsze od trzech lat zawody sportowe w mieście i dobre czwarte miejsce drużyny dziewczyn w rozgrywkach piłki ręcznej szkół średnich.