• Prezydent Miasta Ruda Śląska - Grażyna Dziedzic

• Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wczorajszą wiadomość o śmierci urzędującej Prezydent Miasta Grażyny Dziedzic.

Pani Prezydent miała w swojej zawodowej karierze epizod związany z nasza szkołą (wówczas w budynku "Hoovera" działał zespół szkół zawodowych). Dzielnica Orzegów - w której siedzibę ma obecne IV Liceum Ogólnokształcące im. H.C. Hoovera - zawsze była Jej "oczkiem w głowie".

W imieniu całej społeczności szkolnej pragniemy złożyć szczere wyrazy współczucia najbliższym. Cześć Jej pamięci!

• Piknik militarny

• W imieniu Fundacji Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT zapraszam uczniów - szczególnie uczniów klas mundurowych, do udziału w Pikniku Militarnym z Rosomakiem w Siemianowicach Śląskich, który odbędzie się 19 czerwca 2022r. w godz. 13-17 w Siemianowicach Śląskich w Parku Tradycji.

Wydarzenie otwarte, realizowane we współpracy z Rosomak SA

• Dzień Profilaktyki

• 7 czerwca odbył się Dzień Profilaktyki. Miał on formę quizu. Należało rozwiązać 50 pytań z zakresu szeroko pojętej profilaktyki: uzależnień, HIV/AIDS, zdrowego stylu życia, WZW, czerniaka. Za tydzień odbędzie się projekcja filmu " Znowu będziemy szczęśliwi", którego akcja filmu dzieje się w Świętochłowicach, w dzielnicy Lipiny. Jest to film o marzeniach, planach, a może raczej ich braku, trzech nastolatków.

• Dzień Języków Obcych w Hooverze

• 7 czerwca odbył się szkolny Dzień Języków Obcych, podczas którego 3-osobowe reprezentacje klas rywalizowały ze sobą rozwiązując zadania językowe o różnych stopniach trudności.

I miejsce zajęła klasa 3BP w składzie:Wiktoria Kostrzewa, Justyna Szybko, Paulina Nowak, II miejsce 2C :Paruch Oliwia, Lipiec Bartłomiej Wiszniewska Nikola, III miejsce 3AP: Ola Ptoszek, Wiktor Tkocz, Karina Doleżych

Wydarzenie zakończyło się  występem artystycznym: Magdaleny Rutkowskiej 1B, Mai Skwarek 2C oraz Julii Szeląg z Andżeliką Urbańczyk 1A.  Klasa 1U przedstawiła prezentację o ciekawostkach kulinarnych Ukrainy.

Serdecznie wszystkim dziękujemy,

Nauczyciele Języków Obcych :)

• 01 czerwca 2022

1. 7: 20- 10: 50 lekcje zgodnie z planem
            2. od 8 : 50 losowanie turnieju  i rozgrywki uczestniczą uczniowie zapisani do drużyn - lista u p. Koja, p.Szendzielorza, p. Wójcik ( osoby, które się zgłosiły)
            3. od 9:00 turniej tenisa stołowego na małej salce – lista u p. Niesporeka i p. Wójcik ( osoby , które się zgłosiły)
            4. 11: 10 Apel – wyszyscy uczniowie   i nauczyciele na placu przed Strefą Chilloutu - wybieramy najbardziej kolorowy strój ( p. Wójcik, p. Dłucik  i Karina Doleżych)
            5. 11 : 30 – 13:30 dalsze rozgrywki sportowe ( j.w.)
            6. 11:30- 13:00  gra terenowa i gry stolikowe – p. Wójcik do godziny 13:00

UDANEJ ZABAWY ! NAJLEPSZE ŻYCZENIA