• Obchody Święta Niepodległości

• Uczciliśmy Święto Niepodległości Polski uczestnictwem w kościele pw. Piusa X w mszy sw. w intencji Ojczyzny oraz złożeniem kwiatów przy Pomniku Obrońców Ojczyzny w Orzegowie.

• Wycieczka do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

• W przeddzień Święta Niepodległości 3c, grupa z rozszerzonej historii, była na wystawie w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Uczniowie stwierdzili, że było niespodziewanie fajnie. Zaczęło się od filmu, potem było interaktywne pokazanie powstań i plebiscytu, a skończyło się na wizycie w tramwaju i odnajdywaniu się na starych fotografiach.

• 31 Finał WOŚP - rusza rejestracja wolontariuszy!

•

„Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!” - to hasło 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 29 stycznia przyszłego roku. Od 7 listopada rusza rejestracja wolontariuszy.

W Rudzie Śląskiej, styczniowy finał organizują wspólnie: Sztab 5110 z IV Liceum Ogólnokształcącego im. H.C. Hoovera, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty, Rudzka Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych „In-nI”.

- Planujemy zorganizować na terenie miasta wiele wydarzeń na rzecz walki z sepsą, które zainteresują małych i dużych, rozgrzeją serca rudzian w rytmach najpiękniejszej muzyki granej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Bądźmy w ten dzień razem! - mówi Iwona Luszczak, dyrektor IV LO oraz szefowa Sztabu 5110. - Aby wszystko przebiegło pomyślnie, chcielibyśmy zaprosić na spotkanie organizacyjne dla opiekunów wolontariatu, by omówić cały proces rejestracji, regulaminy oraz inne dodatkowe możliwości, takie jak: występy zespołów czy organizacja imprezy zamkniętej w szkole.

Rejestracja wolontariuszy potrwa do 2 stycznia 2023. Ich liczba jest ograniczona.

Spotkanie organizacyjne - 9 listopada o 15.00

W razie pytań, osobą do kontaktu jest koordynator Anna Szymura - tel.731 064 668

• Konkurs z okazji tegorocznego Święta Drzewa

• Znamy zwycięzców konkursów z okazji tegorocznego Święta Drzewa. W kategorii filmowej zwyciężyła klasa 1A, natomiast najlepszy plakat przygotowała klasa 3A. Tym razem wojskowi górą! Gratulacje! Dyplomy oraz słodkie nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.